Autor: HRT

[VIDEO] Atalanta izbacila Napoli u Kupu, Rogu 90 minuta

-

-

Nogometaši Atalante priredili su iznenađenje plasiravši se u polufinale talijanskog Kupa nakon što su na gostovanju pobijedili lidera Serie A Napoli s 2:1.
Gosti su poveli u 50. minuti golom Timotyja Castagnea, a na 2:0 povisio je sjajni Alejandro Gomes u 81. minuti. Tračak nade domaćinu vratio je Dries Mertens u 84. minuti, no u preostalom vremenu Napoli nije uspio izjednačiti.
Za domaćine je cijeli susret odigrao Marko Rog.
Atalanta će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta Juventus - Torino, koji je na rasporedu u srijedu, 3. siječnja.
U drugom polufinalnom paru sastaju se Milan i Lazio. Milan je 27. prosinca u gradskom derbiju pobijedio Inter 1:0 nakon produžetaka, a pobjednika je odlučio pogodak Patricka Cutronea u 104. minuti. Dan ranije Lazio je identičnim rezultatom porazio Fiorentinu sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Senad Lulić već u šestoj minuti.
Prve utakmice polufinala su 31. siječnja, a uzvrati su 28. veljače.