20:16 / 02.12.2020.

Autor: T.D./HRT/Hina

Važna pobjeda PSG-a, sve je otvoreno u skupini H

Paris Saint-Germain je slavio na Old Traffordu s 3:1 protiv Manchester Uniteda u petom kolu najelitnijeg nogometnog natjecanja.
Paris Saint-Germain je slavio na Old Traffordu s 3:1 protiv Manchester Uniteda u petom kolu najelitnijeg nogometnog natjecanja. Tragičari kod Uniteda bili su isključeni Fred i Martial koji je propustio nekoliko odličnih prilika.

PSG je poveo već u 6. minuti golom Brazilca Neymara, no United je izjednačio u 32. minuti preko Marcusa Rashforda. Engleskom napadaču je pomogao Danilo od kojeg se lopta odbila i prevarila Keylora Navasa.

Domaćin je u 56. minuti mogao do preokreta, no vratnica je spasila Parižane. United je izveo brzu kontru, Cavani je primio dobar pas i s 20 metara pokušao prebaciti Navasa, no pogodio je vratnicu. Martial je pokupio odbijanac unutar kaznenog prostora i uputio udarac prema vratima PSG-a, ali je Marquinhos blokirao udarac.

Do nove prednosti gosti su stigli u 69. minuti kada je Marquinhos zabio u gužvi za 2-1. Samo dvije minute kasnije "Crveni vragovi" su ostali s igračem manje, Fred je dobio drugi žuti i morao je napustiti teren. Bio je to možda i ključni trenutak utakmice. Do kraja susret Parižani su zabili još jedan gol, a strijelac je ponovo bio Neymar u prvoj minuti sudačke nadoknade.
Manchesteru je bio dovoljan i bod kako bi osigurao jednu od prve dvije pozicije, no porazom je zakomplicirao situaciju. Kako je RB Leipzig slavio u Turskoj protiv Istanbul Basaksehira sa 3-2, uoči zadnjeg kola ManU, PSG i RB Leipzig imaju po devet bodova.

Parižane u posljednjih 90 minuta čeka domaći ogled protiv otpisanih Turaka, dok će RB Leipzig i Manchester United u međusobnom susretu tražiti putnika za osminu finala. Englezima će biti dovoljan i bod jer su u prvom susretu slavili sa 5-0. Skupina H:
Istanbul Basaksehir - Leipzig 3-4 (Kahveci 45+3, 72, 85// Poulsen 26, Mukiele 43, Olmo 66, Srloth 90+2)
Manchester United - PSG 1-3 (Rashford 32//Neymar 6, 90+1, Marquinhos 69)

1. Manchester United 5 3 0 2 13:7 9
2. PSG 5 3 0 2 8:5 9
3. RB Leipzig 5 3 0 2 8:10 9
4. Istanbul Basaksehir 5 1 0 4 6:13 3 TIJEK SUSRETA
Manchester United-PSG 1:3

Kraj susreta

90+1' GOL- Neymar zabija za potvrdu pobjede PSG-a

89' Pogba iz voleja testira Navasa, ali lopta je otišla malo iznad grede

79' Greenwood mijenja Martiala

79' Ulazi Donny van de Beek, izlazi Cavani

77' Ulazi Kehrer, izlazi Florenzi

74' Ulazi Pogba, izlazi Rashford

71' Fred je zaradio drugi žuti karton, United ostaje s igračem manje i rezultatskim zaostatkom

69' GOL- Marquinhos nakon kornera zabija za novo vodstvo gostiju nakon pravog flipera u šesnaestercu domaćina

68' Bakker puca u donji lijevi kut De Gee, vratar domaćina odlično brani nogom

65' Bakker u igru, Kean iz igre

65' Paredes iz igre, Herrera u igru

64' PSG uzvraća s gredom. Nakon ubačaja po lijevoj strani Florenzija, Marquinhos glavom puca i pogađa gredu

57' Martial proigrava Cavanija koji pokušava lobom savladati Navasa, gađa gredu, u nastavku akcije Martial puca, Navas brani

52' Fred puca van 16 metara, Marquinhos blokira u korner

49' Martial puca preko gola nakon odličnog Rashfordovog proigravanja, velika propuštena prilika za United.  Parižani su odlučili preuzeti posjed, ali United preko polukontre pokušava doći do preokreta

46' Krenulo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

38' Žuti karton za Paredesa zbog starta nad Fredom, igrač gostiju nije ostao dužan Fredu

34' Mbappe je odlično pucao, a lopta je prohujala pored vrata De Gee

32' GOL- Prvo je Martial odlično pucao u donji lijevi kut Navasa. Vratar gostiju brani, a u nastavku akcije Rashford odlično reagira na povratnu loptu Wan-Bissake i zabija za izjednačenje uz pomoć Danila. Rashfordu je to šesti gol ove sezone u Ligi prvaka

24' McTominay je pucao glavom nakon kornera, ali Navas je bio spreman

United kruži oko gola gostiju, PSG čeka priliku iz kontranapada

23' Žuti karton za Freda zbog starta nad Paredesom

6' GOL - Neymar zabija za vodstvo PSG-a, pogađa u desni kut vratara Manchester Uniteda. Brazilac je zabio 37. gol u 64. nastupa u Ligi prvaka

1' Počela je utakmica!