Uefine kazne zbog izgreda navijača

30.03.2023.

22:18

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Navijači Eintrachta sukobili se s talijanskom policijom u Napulju

Navijači Eintrachta sukobili se s talijanskom policijom u Napulju

Foto: Stringer/File Photo / REUTERS

Europska nogometna federacija (UEFA) kaznila je Eintracht Frankfurt sa 70.000 eura, te djelomičnim zatvaranjem stadiona nakon izgreda njegovih navijača u osmini finala Lige prvaka protiv Napolija.

Njemački klub kažnjen je nakon što su njegovi navijači za vrijeme utakmice u Frankfurtu palili baklje i bacali petarde, te blokirali prolaze. Susret je završio pobjedom Napolija 2:0.

U uzvratu je Napoli slavio sa 3:0, a prije utakmice njemački navijači sukobili su se s policijom u središtu Napulja.

UEFA je kaznila i Nantes sa 66.125 eura zbog bakljade, bacanja predmeta, uvredljivih poruka i upada na teren za vrijeme domaćeg poraza od Juventusa (0-3) u dvoboju Europske lige.

Nantes je također kažnjen djelomičnim zatvaranjem stadiona za iduću europsku utakmicu.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!