Nogometaši belgijskog Genka u četvrtak u 18.45 gostuju kod Dinama na Maksimiru u prvom susretu doigravanja za plasman u osminu finala Europske lige. Utakmicu su najavili trener belgijske momčadi Nicky Hayen i branič Joris Kayembe.
18.02.2026.
18:24
Autor: I.Ž.K./HRT
Nogometaši belgijskog Genka u četvrtak u 18.45 gostuju kod Dinama na Maksimiru u prvom susretu doigravanja za plasman u osminu finala Europske lige. Utakmicu su najavili trener belgijske momčadi Nicky Hayen i branič Joris Kayembe.
Genk je ligaški dio Europske lige završio na odličnom devetom mjestu sa 16 bodova koliko je imala i osma Roma, a zbog gol-razlike izmaknuo mu je izravni plasman u osminu finala. Dinamo je nakon osam utakmica ligaške faze skupino deset bodova završivši na 23. poziciji.
U najavi utakmice i trener Hayen i igrač Kayembe izrazili su optimizam uoči maksimirskog dvoboja, ali ističu i važnost domaćeg prvenstva u kojem ih u nedjelju čeka dvoboj sa Standardom.
- Utakmica s Dinamom jedna je od važnijih, ali važna je i ona sa Standardom. Želimo u obje ostvariti dobar rezultat i htjeli bismo u oba natjecanja ostvariti ciljeve. Nemam problem kod slaganja momčadi, nema ozljeda, svi su na raspolaganju. Meni nije važno tko će početi utakmicu, a tko završiti, bitno je da budemo momčad, poručio je trener Genka.
- Dinamo je momčad s puno dobrih igrača. Hrvatski klub ima dobrog napadača, jaku igru na krilima i kvalitetan vezni red. U bližoj povijesti Dinamo je imao puno dobrih predstava u Europi i znam da je to momčad koja je sposobna igrati kvalitetan nogomet. Ne želim Dinamo uspoređivati s niti jednim drugim sastavom. Vjerujem u našu kvalitetu, dodao je Hayen.
Susret je najavio i branič Kayembe, reprezentativac DR Konga.
- U momčadi je pozitivna atmosfera, bez obzira tko igra, a tko je na klupi, svi želimo isto. Spremni smo i očekujemo dobru utakmicu i idemo na pobjedu. Želimo pobjedu i u ovoj utakmici i u uzvratu, naše su ambicije nastaviti natjecanje u Europskoj ligi, poručio je Kayembe.
Uzvratni susret na rasporedu je 26. veljače na stadionu Genk Arena.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora