Trener Barcelone: Ovo je naša stvarnost i to me ljuti

09.12.2021.

08:33

Autor: M.M./HRT

Trener Barcelone Xavi

Trener Barcelone Xavi

Foto: Nacho Doce / REUTERS

Barcelona je sinoć porazom od Bayerna ispala iz Lige prvaka.

Koliko je Barcelona bila nemoćna svjedoči i podatak kako su Katalonci uputili samo jedan udarac u okvir suparničkog gola.

Bavarcima, koji su ranije osigurali prvo mjesto, utakmica je bila rezultatski nebitna, no trener Julian Nagelsmann izveo je svejedno na teren najjaču momčad i ona je bez većih teškoća dokazala koliko je trenutačno iznad grogirane Barcelone.

- Ljut sam. Naša realnost je da smo momčad za Europsku ligu i to me ljuti. Moramo se suočiti s tim. Nema druge opcije. Danas počinje nova era, rekao je nakon utakmice trener Barcelone Xavi Hernandez.

Istaknuo je kako uvijek žele dominirati i pokoriti protivnika, ali da je sinoć bilo obrnuto.

- Moramo zahtijevati više od sebe. Mi smo Barcelona. Ovo mora biti prekretnica da promijenimo dinamiku i mnoge druge stvari. Naš cilj je Liga prvaka, a ne Europska liga, rekao je te dodao:

- Bayern je bolji, to je stvarnost. Ali mi ćemo se potruditi da se ovo više ne ponovi i u to ćemo uložiti svoje živote. Moramo jako naporno raditi da vratimo Barcelonu, tamo gdje joj je mjesto, zaključio je trener Barce. 

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!