Real pobijedio Eintracht s 2:0 i osvojio europski Superkup

10.08.2022.

19:41

Autor: A.M./HRT

Nogometaši Reala s prvim trofejom sezone

Europski prvak Real Madrid pobijedio je u dvoboju europskog Superkupa u Helsinkiju osvajača Europske lige Eintracht s 2:0 golovima Alabe (37) i Benzeme (65). Luka Modrić dirigirao je igrom "Kraljevskog Kluba" i igrao je do 67. minute.

Kod Reala nije bilo iznenađenja, Carlo Ancelotti je, kako je i najavio, izveo na teren istu momčad koja je prije tri mjeseca osvojila Ligu prvaka, među njima i Luku Modrića. Eintracht je bio bez svog prošle sezone najboljeg igrača Filipa Kostića, koji je prešao u Juventus.

Nijemci su odlično počeli, u 14. minuti sjajnu priliku imao je Kamada, no Courtois je obranio. Tri minute kasnije uzvratio je Real, a sad je Tuta blokirao udarac Viniciusa nakon što je Brazilcu loptu propustio Benzema.

Nije Real dotad bio toliko uvjerljiv, no zabio je u 37. minuti David Alaba nakon kornera Kroosa. Benzema je glavom poslao loptu na drugu vratnicu Casemiru, koji je vratio u sredinu za nečuvanog Alabu.

video thumb

Tri minute kasnije Benzema je mogao pogoditi za 2:0, no pucao je s 15 metara pored gola.

U drugom poluvremenu Real je zaigrao dominantnije, pa je u 55. minuti Trapp sjajno obranio Viniciusu, a u 61. je Casemiro nakon Modrićevog proigravanja s ruba šesnaesterca pogodio gredu.

"Točka na i" bio je gol Benzeme u 65. minuti. Vinicius je probio lijevu stranu i ubacio povratno u sredinu, a Francuz je iz prve s 15 metara svladao Trappa.

Nakon Benzeminog gola nije izgledalo u niti jednom trenutku da se Eintracht može vratiti u igru.

---------------------

90+3' - kraj utakmice! Još jedan naslov Realu!

85' - Trostruka izmjena u redovima europskog prvaka, Kroos, Carvajal i Vinicius idu van, ulaze Rudiger, Ceballos i Tchouameni

77' - Mijenja i Real, Valverde izlazi, Camavinga ulazi

70' - kod Eintrachta Toure izlazi, Alario u igri

72' - Real potpuno dominira terenom, Eintracht je potpuno "nestao"

67' - izašao je iz igre Luka Modrić, ulazi Rodrygo

Benzema pogađa za 2:0 vodstvo Reala

65' - VINICIUS JE DOBIO ODLIČNU LOPTU U FOR I PROBIO LIJEVI BOK, KRENUO JE U SREDINU I OŠTRO POVRATNO UPOSLIO BENZEMU, A ON JE IZ PRVE S 14 METARA MAJSTORSKIM UDARCEM SVLADAO TRAPPA!

video thumb

61' - Casemiro s ruba šesnaesterca pogađa gredu nakon proigravanja Modrića!

Luka Modrić

Luka Modrić

55' - fantastična obrana Trappa! Modrić je proigrao na stranu, uslijedio je Mendyjev ubačaj u peterac, loptu je primio i malo smirio Vinicius, no golman Eintrachta sjajno brani njegov malo šeprtljavi udarac!

51' - Lindstrom je probio desnu stranu, no Casemiro pravovremeno uklizava i zaustavlja moguću opasnu kontru

Sebastian Rode i Ferland Mendy

49' - kod Reala zagrijavaju se Rodrygo, Camavinga i Tchouameni

46' - počelo je drugo poluvrijeme! Nema promjena u momčadima.

45+1' - kraj prvog poluvremena!

41' - Real je sve opasniji, sad je Benzema mogao zabiti za 2:0, nakon brze akcije je s 15-ak metara pucao pored gola

David Alaba i Eder Militao

37' - ALABA ZABIJA ZA VODSTVO REALA! KROOS JE IZVEO KORNER, BENZEMA JE GLAVOM PROSLIJEDIO LOPTU NA DRUGU VRATNICU, ODALE JE CASEMIRO VRATIOU SREDINU, A ALABA POGAĐA GOL!

video thumb

37' - Vinicius odigrava dupli pas s Benzemom, sjurio se Brazilac u šesnaesterac i gađao suprotan kut, no Trapp sjajno brani!

24' - Lindstrom ulazi u šesnaesterac i odlučuje se za pokušaj proigravanja koji je blokiran. U nastavku akcije puca Knauff s 10-ak metara iskosa, a brani Courtois

17' - odlična akcija Reala, no Brazilac spašava Eintracht. Ubacivanje s boka propustio je nesebično Benzema za Viniciusa, ali sjajno reagira Tuta i blokira udarac!

14' - prva velika šansa! Bila je to pogreška Mendyja i kontra Eintrachta, Borre proigrava Kamadu koji izlazi na Courtoisa, ali belgijski vratar brani čistu priliku!

13' - Alaba je dobrom dugom loptom pronašao Benzemu, Francuz je bio zagrađen i dao povratnu loptu, ali Vinicius pokušaj driblinga ne prolazi

Casemiro i Sebastian Rode

12' - dobro se Realova obrana izvukla iz presinga Eintrachta, Alaba je uposlio Modrića, a njegov pokušaj prema Viniciusu u for mogao je biti iznimno opasan, no lopta je bila prekratka

8' - korner za Real izveo je Kroos, no nije to bilo dobro i lako čisti Eintracht

6' - Real dominira na početku utakmice

1' - počeo je dvoboj u Helsinkiju!

Realov trener Carlo Ancelotti (63) rekao je da će u europskom Superkupu protiv Eintrachta poslati na teren jedanaestoricu igrača koja su prije tri mjeseca osvojila Ligu prvaka, a među kojima je Luka Modrić, a to je i uradio.