19:57 / 28.04.2019.

Autor: A.M./HRT

Sporting osvojio prvi naslov europskog prvaka u futsalu

Screenshot: UEFA

Sporting iz Lisabona osvojio je svoju prvu titulu europskog prvaka u futsalu nakon što je u finalu s 2:1 svladao kazahstanskog prvaka Kairat, koji je organizirao Final four u svojoj dvorani.
Sporting iz Lisabona osvojio je svoju prvu titulu europskog prvaka u futsalu nakon što je u finalu s 2:1 svladao kazahstanskog prvaka Kairat, koji je organizirao Final four u svojoj dvorani u Almatyju.

U prvom poluvremenu briljirali su brazilski golmani na obje strane, a onda je Talijan Cavinato doveo Sporting u vodstvo. Na 2:0 povisio je Cavinatov sunarodnjak Alex Merlim pet minuta kasnije, a domaćini su tek minutu i pol prije kraja preko Douglasa Juniora postigli utješni gol.

Sportingu je ovo bio četvrti finale, a Kairatu prvi poraz u finalu nakon dva uzastopna naslova prvaka.

Podsjetimo, Sporting je na putu do naslova izbacio i hrvatskog prvaka Novo Vrijeme Apfel iz Makarske.

Finalni dvoboj sudio je hrvatski sudački par Nikola Jelić i Saša Tomić.