Autor: HRT

Španjolski kup: Barcelona remizirala u Vigu, Real uvjerljiv

-

-

Barcelona je u prvoj utakmici osmine finala Španjolskoga kupa na gostovanju kod Celte u Vigu igrala 1:1.
Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je posljednjih 20 minuta za Barcelonu koja je u prvoj utakmici osmine finala Španjolskoga kupa na gostovanju kod Celte u Vigu igrala 1:1.

Barcelona, za koju u ovoj utakmici nisu nastupili Lionel Messi, Luis Suarez i Andres Iniesta, povela je u 15. minuti golom Josea Arnaiza, a na 1:1 izjednačio je Pione Sisto u 31. minuti.

Uzvratni susret na Camp Nou igrat će se 11. siječnja.
Kasnije danas Real je u gostima s 3:0 bio bolji od Numancije golovima Balea s 11 metara u 35. minuti, Isca s 11 metara u 89. minuti te Borje Mayorala u sudačkoj nadoknadi. Domaćin je od 60. minute zaigrao s igračem manje, što je olakšalo posao Kraljevskom klubu. Luka Modrić je, kao i ostale najveće zvijezde Reala, bio pošteđen gostovanja u Soriji. Mateo Kovačić ušao je u igru u 61. minuti.