23:27 / 02.07.2019.

Autor: I.L.K./HRT/Hina

SP: Amerikanke opet u finalu, a Engleskinje po broncu

Engleska - SAD (REUTERS/Bernadett Szabo)

Za Amerikanke pogotke su postigle Christen Press (10) i Alex Morgan (31), dok je Ellen White (19) bila strijelac za Englesku.
Braniteljice naslova nogometašice SAD-a plasirale su se u finale Svjetskog prvenstva nakon što su u Lyonu u polufinalu svladale Englesku s 2:1.

Osam minuta prije kraja susreta Engleskinje su imale priliku izjednačiti s bijele točke, no udarac kapetanice Stephanie Houghton obranila je američka vratarka Alyssa Naeher. U 86. minuti Engleskinje su ostale i s igračicom manje, drugi žuti, odnosno crveni karton dobila je Millie Bright.

Tako su Amerikanke, trostruke svjetske prvakinje (1991., 1999., 2015.), treći put zaredom izborile finale, dok će reprezentacija Engleske, čiji je najbolji rezultat treće mjesto na prošlom SP-u, ponovno igrati za broncu u subotu od 17 sati. Taj susret prenosimo na HRTi.

U srijedu u 21 sat u drugom polufinalu sastaju se Nizozemska i Švedska, uz prijenos na našem Drugom programu. Finale je na rasporedu 7. srpnja, također u Lyonu.