22:32 / 04.01.2021.

Autor: A.M./HRT

Southampton šokirao ozljedama oslabljeni Liverpool

Juergen Klopp i Xherdan Shaqiri (Foto: Pool via REUTERS/Adam Davy)

U posljednjem susretu 17. kola Premier lige Southampton je na svom terenu pobijedio oslabljeni Liverpool s 1:0.
U posljednjem susretu 17. kola Premier lige Southampton je na svom terenu pobijedio oslabljeni Liverpool, koji tako nije uspio odvojiti se od Manchester Uniteda na vrhu ljestvice, s 1:0.

Domaćin je poveo već u drugoj minuti, kada je bivši napadač "Redsa" Danny Ings lijepim lobom zatresao mrežu na asistenciju Jamesa Wada-Poewsea.

Gosti su imali priliku za izjednačenje u 34. minuti, kada je Mane bio neometan i jako loše pucao, a domaćin je u 38. minuti trebao povećati vodstvo, ali Nathan Tella šalje loptu pored gola. Imao je priliku i Mohamed Salah u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, no glavom je s pet metara pucao loše.

U nastavku gosti su pritisnuli "Svece". U 51. minuti Liverpool je tražio kazneni udarac zbog igranja rukom, a u 58. minuti veliku priliku imao je Sadio Mane, no udarac je u zadnji trenutak blokiran.

Prvaci, koji su bilo dosta oslabljeni, posebno u obrani neigranjem Van Dijka i Matipa, su do kraja imali inicijativu i radili pritisak, ali golova nije bilo. Najveću šansu imao je Southampton, u 84. minuti Yan Valery je mogao povećati vodstvo domaćina i sve riješiti i prije posljednjeg sučevog zvižduka. Na ljestvici vode Liverpool i Manchester Untied s 33 boda, no Redsi imaju utakmicu više, treći je Leicester City s 32 boda, a četvrti Tottenham s 29 bodova i utakmicom manje. Southampton je šesti, također s 29 bodova. Southampton - Liverpool 1-0 (Ings 2)