14:26 / 21.10.2021.

Autor: A.M./HRT

Ronaldo u golgeterskoj seriji kao 2007., Pašalić zabio i Cityju i Unitedu

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo zabio je u tri uzastopne utakmice za Manchester United u Ligi prvaka drugi put u karijeri, uspjelo mu je to prvi put još u studenome 2007. godine, u njegovom prvom "mandatu" u Manchesteru, kad je u sezoni 2007./2008. s Unitedom osvojio naslov europskog prvaka.

United je sinoć protiv Atalante inače prvi put u povijesti zaostajao dva gola na poluvremenu na svom Old Traffordu, i to je bilo 2:0 nakon samo 29 minuta. Ranije im se nešto slično dogodilo 2012. protiv Brage, kad su zaostajali 2:0 nakon još manjih 20 minuta, no i tu su utakmicu na kraju dobili s - 3:2!

Ronaldo je ujedno drugo kolo zaredom zabio pobjednički gol, nakon onoga u sudačkoj nadoknadi protiv Villarreala, sada je bio strijelac i u završnici s Atalantom.

Sjajnom Portugalcu bio je to 187. nastup u europskim natjecanjima u karijeri, čime je premašio dosadašnjeg rekordera Ikera Casillasa (186).

Inače, hrvatski reprezentativac Mario Pašalić zabio je prvi gol za talijansku momčad, postavši prvi nogometaš neke talijanske ekipe koji je zabio i Manchester Cityju i Manchester Unitedu.