11:51 / 20.01.2021.

Autor: K.L./HRT/Hina

Roma napravila previše izmjena, novi gaf talijanskog velikana

Ono što je zanimljivo u toj utakmici jest da je Roma napravila previše izmjena i bila bi diskvalificirana i da je prošla dalje.
Nogometaši Spezije plasirali su se u četvrtfinale Talijanskog kupa, oni su u susretu osmine finala kao gosti iznenadili Romu svladavši ju sa 4-2 (2-2, 2-1) nakon produžetka.

Spezia je u otvaranju utakmice stigla do prednosti od 2-0 golovima Galabinova (6-11m) i Saponare (15), no Pellegini (42-11m) i Mhitarjan (73) uspjeli su poravnati na 2-2 i odvesti susret u produžetak. No, odmah početkom dodatnih 30 minuta Roma je ostala bez dvojice igrača, u prvoj minuti produžetka Mancini je isključen zbog drugog žutog kartona, da bi u drugoj minuti isključen i vratar Pau Lopez.

Prednost od dva igrača više Spezia je uspjela iskoristiti i golovima Verdea (107) i Saponare (119) doći do pobjede.

Trener Rome Paulo Fonsesca napravio je šest, a dozvoljeno je pet izmjena. Posljednju šestu napravio je kad je Ibanez ušao umjesto Pedra. Iako FIFA dozvoljava dodatnu izmjenu za produžetke gdje je to dogovoreno, to nije slučaj u talijanskom Kupu te je došlo do nesporazuma. Momčadi u Italiji mogu napraviti pet izmjena u tri navrata u 90 minuta. U sudačkoj nadoknadi dobije se pravo za dodatnu izmjenu, ali ako ranije nije napravljeno pet izmjena.
- Ako je i bilo problema, nisam znao za njega, diskutirat ćemo o svemu u klubu, rekao je Fonseca.

Inače, ranije u sezoni Roma je izgubila od Verone 3:0 jer je na terenu imala igrača koji nije smio zaigrati. Amadou Diawara igrao je u kvoti igrača mlađih od 23 godine, a već je proslavio 23. rođendan.