15:46 / 02.10.2021.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Remi Manchester Uniteda i Evertona, 200. nastup Ronalda

Dvoboj Mancheseter Uniteda i Evertona

U prvom subotnjem dvoboju 7.  kola engleske Premier lige Manchester United i Everton odigrali su 1:1 na Old Traffordu.

Poveo je United u 43. minuti golom Anthonyja Martiala na dodavanje Brune Fernandesa kojemu je to bila 20. asistencija u 58 ligaških nastupa. Sjajni Portugalac je zabio i 30 golova.

Everton je u 65. minuti izjednačio preko Androsa Townsenda, a gosti su imali priliku i potpuno preokrenuti rezultat, no u 85. minuti njihov pogodak poništen je nakon intervencije VAR-a zbog zaleđa.

Gosti su bili korak do preokreta u 85. minuti, no pogodak Yerrjya Mine je poništen zbog zaleđa. Tom Davies je bio u odličnoj poziciji i sam je mogao pucati, no nesebično je dodao Mini koji je bio u minimalnom zaleđu.

Bila je to već deveta uzastopna utakmica Uniteda na Old Traffordu na kojoj je primio barem jedan pogodak, a duži niz Crveni vragovi imali su tek 1971. godine kada su na deset susreta u nizu primili gol na svom stadionu.

Cristiano Ronaldo nije bio u početnih 11 Manchestera, a u igru je ušao u 57. minuti zamijenivši Edinsona Cavanija. Portugalska zvijezda time je došla do lijepe brojke od 200 nastupa u engleskoj Premier ligi.

United i Everton sada imaju po 14 bodova na drugom, odnosno trećem mjestu, iza vodećeg Liverpoola s istim brojem bodova, ali boljom gol razlikom i utakmicom manje.

S bodom zaostatka slijede još tri momčadi, Manchester City, Chelsea i Brighton, sve uz utakmicu manje.