23:20 / 04.10.2020.

Autor: A.M./Hina

Remi Lyona i Marseillea, Rennes preuzeo vodstvo na ljestvici

Damien Da Silva,  Raphinha i Hamari Traore slave gol (Foto: REUTERS/Stephane Mahe)

Damien Da Silva, Raphinha i Hamari Traore slave gol (Foto: REUTERS/Stephane Mahe)

U derbiju šestog kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon i Marseille su odigrali 1-1.
Gosti su poveli u 16. minuti golom Dimitrija Payeta, no samo tri minute kasnije Payet je zaradio crveni karton zbog oštrog prekršaja nad Leom Duboisom.
Lyon je s igračem više izjednačio u 28. minuti golom Houssema Aouara iz jedanaesterca. U 43. minuti je Tino Kadewere zabio za 2-1, ali je pogodak poništen zbog zaleđa nakon pregleda video snimke.
Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za goste.
Rennes je kod kuće odigrao 2-2 protiv Reimsa, no i s tim bodom je preuzeo vodstvo na ljestvici.
Gosti su poveli 1-0, Rennes je okrenuo rezultat s dva gol, da bi Reims uspio izjednačiti. Za Rennes su zabili Raphinha (24) i Damien Da Silva (37), a za goste Yunis Abdelhamid (11) i Boulaye Dia (66).
Monaco, kojeg vodi Niko Kovač, je poražen na gostovanju kod Bresta sa 0-1 upisavši drugi poraz sezone. Pogodak odluke zabio je Romain Faivre u osmoj minuti.
Na ljestvici vodi Rennes sa 14 bodova ispored Lillea, također sa 14 bodova, dok Lensa ima 13 bodova. PSG je četvrti sa 12 bodova.

Rennes - Reims 2-2 (Raphinha 24, Da Silva 37 / Abdelhamid 11, Dia 66)
Lyon - Marseille 1-1 (Aouar 28-11m / Payet 16)
Montpellier - Nimes 0-1 (Ripart 84)
Bordeaux - Dijon 2-0 (Oudin 11, Kalu 29, BAŠIĆ 89)
Brest - Monaco 1-0 (Faivre 8)
Metz - Lorient 3-1 (Niane 44-11m, 59, 64 / Hamel 36)
Strasbourg - Lille 0-3 (Celik 21, Sanches 54, Yilmaz 68)

U subotu:
Lens - St Etienne 2-0 (Kakuta 15-11m, Sotuca 81)
Nica - Nantes 2-1 (Dante 27, Ulien 62 / Louza 45-4-11m)

U petak:
PSG - Angers 6-1 (Florenzi 7, Neymar 36, 47, Drexler 54, Gueye 71, Mbappe 84 / Traore 52)