16:25 / 20.10.2018.

Autor: A.M./Hina

Remi Chelseaja i Uniteda, City i Liverpool izjednačeni na vrhu

Nemanja Matić i Mateo Kovačić (Foto: Steven Paston/Press Association/PIXSELL)

U derbiju devetog kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea i Manchester United su na Stamford Bridgeu odigrali 2:2.
U derbiju devetog kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea i Manchester United su na Stamford Bridgeu odigrali 2:2, a domaćin je izjednačio u šestoj minuti sudačke nadoknade. Domaćin je poveo u 21. minuti golom Antonia Rudigera, no United je u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima Anthonyja Martiala (55, 73). Kada se već činilo kako će United slaviti u Londonu Ross Barkley je u šestoj minuti nadoknade zabio za 2:2. Bila je to akcija u kojoj su Bluesi tri puta prijetili vratima Davida de Gee, ali je tek Barkley ugurao loptu u mrežu. Prije njega pucao je David Luiz uzdrmavši vratnicu, u nastavku akcije Rudiger je pucao glavom, De Gea je obranio, a Barkley odbijanac pospremio u gol.
Mateo Kovačić je započeo utakmicu u sastavu Chelseaja, a umjesto njega u igru je u 69. minuti ušao Barkley. Nakon što je domaćin izjednačio jedan od Sarrijevih pomoćnika je pogodak proslavio ispred Unitedove klupe dobacivši nešto Mourinhu, nakon čega je nastala velika gužva i umalo tučnjava. Morali su intervenirati zaštitari kako bi smirili napetu situaciju.
Bili smo bolji, kontrolirali smo utakmicu i šteta je što nismo pobijedili,
kazao je Mourinho kritiziravši suca zašto je produžio utakmicu čak šest minuta: Nije mi jasno gdje ih je našao.
Chelsea je ovim susretom produžio niz bez poraza na svom terenu na čak 65 utakmica u kojima je vodio na poluvremenu. Nogometaši engleskog prvaka Manchester Cityja su s 5:0 (1:0) kod kuće slavili  protiv Burnleya.
Strijelci za novu pobjedu Cityja bili su Aguero (17), Bernardo Silva (54), Fernandinho (56), Mahrez (83) i Sane (90). No slavio je i Liverpool, koji je kao gost svladao Huddersfield Town s minimalnih 1:0 (1:0), pa nije dopustio Cityju da odmakne na ljestvici.
Jedini gol na utakmici postigao je Salah u 24. minuti.
Hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren odigrao je čitavu utakmicu za Liverpool koji se ovom pobjedom bodovno izjednačio s prvakom Manchester Cityjem na vrhu ljestvice, oba sastava imaju po 23 boda, dva više od trećeg Chelseaja i četvrtog Tottenham Hotspura. Huddersfield je ostao pretposljednji, 19. s tri boda, jednim više od posljednjeg Newcastle Uniteda. Subota:
Chelsea - Manchester United 2-2 (Rudiger 21, Barkley 90+6 / Martial 55, 73)
West Ham United - Tottenham Hotspur 0-1 (Lamela 44)
Newcastle United - Brighton and Hove Albion 0-1 (Kayal 29)
Manchester City - Burnley 5-0 (Aguero 17, B. Silva 54, Fernandinho 56, Mahrez 83, Sane 90)
Bournemouth - Southampton 0-0
Cardiff City - Fulham 4-2 (Murphy 15, Reid 20, Paterson 65, Harris 87 / Schuerrle 11, Sessegnon 34)
Wolverhampton Wanderers - Watford 0-2 (Capoue 20, Pereyra 21)
Huddersfield Town - Liverpool 0-1 (Salah 24)