20:04 / 15.09.2018.

Autor: I.L.K./HRT/Hina

Realu samo bod u Bilbaou, Barcelona slavila u San Sebastianu

Ivan Rakitić (Igor Kralj/PIXSELL)

Barcelona do ove godine čak 11 godina nije slavila na Anoeti, a sada su došli do druge uzastopne pobjede.
U susretima 4. kola Primere Barcelona je slavila 2:1 u gostima kod Real Sociedada, Atletico je na svojem stadionu odigrao samo 1:1 protiv Eibara, a učinak od jednog boda ostvario je i Real Madrid.

Barcelona do ove godine čak 11 godina nije slavila na Anoeti, a sada su došli do druge uzastopne pobjede nakon što su u siječnju slavili 4:2. Baskijska momčad je povela golom Elustondoa (12), da bi Barcelona sretno sve preokrenula u samo tri minute pogocima Luisa Suáreza (63) i Ousmannea Dembéléa (66).

Koliko je katalonska momčad imala sreće svjedoči i činjenica da je igrač susreta bio njihov vratar Marc-André Ter Stegen. Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret za Barcelonu, koja ima maksimalan broj bodova nakon četiri kola.

Atletico je kiksao odigravši samo 1:1 u Madridu protiv Eibara. Momčad Diege Simeonea je imala i podosta sreće jer su se poraza spasili u četvrtoj minuti sudačke nadoknade golom Garcésa i to nakon što je Eibar poveo u 87. preko Enricha.
Real Madrid je u Bilbaou odigrao 1:1 protiv Athletica. Baski su bolje otvorili utakmicu i poveli golom Muniaina (32), a za Real je izjednačio Isco u 63. minuti, samo dvije minute nakon što je zamijenio Luku Modrića.

Modrić je u prvom poluvremenu imao dobru priliku za gol, ali je njegov udarac obranio junak susreta vratar domaćih Simon.

Remijem Reala samo je Barcelona nakon četiri kola ostala s maksimalnim učinkom. Barcelona vodi s 12 bodova, a Real je drugi s 10.