18:38 / 14.02.2021.

Autor: A.M./Hina

Real svladao Valenciju i preskočio Barcelonu

Ferland Mendy i Luk Modrić

U derbiju 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je pobijedio Valenciju sa 2-0 vrativši se na drugo mjesto Primere.

Bila je to treća uzastopna pobjeda "Kraljevskog kluba", a golove su zabili Karim Benzema (12) i Toni Kroos (42).

U akciji za drugi Realov pogodak sudjelovao je i Luka Modrić. Kapetan hrvatske reprezentacije sjajno je uposlio Lucasa Vazqueza, a ovaj produžio do Kroosa koji je zabio s ruba kaznenog prostora.

Real je u 61. minuti zabio i treći gol, no pogodak Ferlanda Mendyja je nakon pregleda video snimke poništen zbog zaleđa. Mendy je bio blizu gola i u 78. minuti, ali je golman Jaume Domenech sjajno reagirao i obranio njegov udarac.

Luka je na terenu proveo 79. minuta, a umjesto njega u igru je ušao Isco.

Real je ovom pobjedom preskočio Barcelonu i sada na drugom mjestu ima 49 bodova, tri više od katalonskog velikana. Na vrhu je Atletico Madrid s 54 boda.

Real Betis je na gostovanju pobijedio Villarreal sa 2-1.

Pobjedu gostima donijeli su Nabil Fekir (45) i Emerson (52), dok je strijelac za "Žutu podmornicu" bio Gerard Moreno (65-11m).

Getafe - Real Sociedad 0-1 (Isak 30)

Real Madrid - Valencia 2-0 (Benzema 12, Kroos 42)

Levante - Osasuna 0-1 (BUDIMIR 74)

Villarreal - Real Betis 1-2 (Moreno 65-11m / Fekir 45, Emerson 52)