23:16 / 08.03.2020.

Autor: M.M./Hina

Real Madrid izgubio od Betisa i ostao iza vodeće Barcelone

Nogometaši madridskog Reala propustili su vratiti se na vrh ljestvice španjolskog prvenstva.
Nogometaši madridskog Reala propustili su vratiti se na vrh ljestvice španjolskog prvenstva. Oni su na gostovanju kod Betisa u Sevilli u susretu 27. kola izgubili sa 1-2 (1-1) i tako ostali dva boda iza vodeće Barcelone.

Do završnice prvog poluvremena niti jedna momčad nije stvorila ni priliku za pogodak, a onda je prvo Betis poveo golom Sidneija (40) da bi Real poravnao iz kaznenog udarca kojega je realizirao Benzema (45+3-11m) nakon prekršaja na Marcelu.

U drugom poluvremenu Joaquin je propustio veliku priliku za Betis u 55. minuti, on je zaobišao i vratara Courtoisa, no potom je uputio preslab udarac prema golu pa je kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić izbio loptu s gol-linije. No, ono što nije realizirao Joaquin jest Tello koji je u 82. minuti izbio sam pred gostujućeg vratara i zatim rutinirano pogodio donji lijevi kut.

Betis je sada 12. sa 33 boda, dok je Real ostao na 56, a Barcelona nakon subotnje 1-0 (0-0) pobjede protiv Real Sociedada ima 58.

Modrić je igrao za Real do 79. minute.

REZULTATI 27. KOLA,
 Petak:
 Alaves - Valencia 1-1 (Edgar 73 / Parejo 34)
 Subota:
 Eibar - Mallorca 1-2 (Bigas 90+2 / Rodriguez 42, Kubo 78)
 Atletico - Sevilla 2-2 (Morata 32-11m, Joao Felix 36 / L. de Jong 19, Ocampos 43-11m)
 Barcelona - Real S. 1-0 (Messi 81-11m)
 Getafe - Celta 0-0
 Nedjelja:
 Osasuna - Espanyol 1-0 (Roberto Torres 51-11m)
 Valladolid - Athletic 1-4 (Sandro 77 / Lopez 4, Raul Garcia 24, Williams 87, Cordoba 90+3)
 Levante - Granada 1-1 (Roger 11 / Machis 60)
 Villarreal - Leganes 1-2 (Gerard Moreno 5 / Rodriguez 47, 70-11m)
 Betis - Real M. 2-1 (Sidnei 40, Tello 82 / Benzema 45+3-11m) TABLICA: