22:28 / 27.01.2021.

Autor: HRT

Rakitić zabio sjajan gol u pobjedi Seville nad Valencijom u Kupu

Dvoboj Seville i Valencije

Nogometaši Seville izborili su plasman u četvrtfinale Kupa kralja pobjedom od 3:0 nad Valencijom, a u strijelce se upisao i Ivan Rakitić.

Sevilla je sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješila u prvom poluvremenu u kojemu je postigla sva tri pogotka. Prvo je nizozemski napadač Luuk de Jong doveo domaćine u vodstvo u 20. minuti, a isti je igrač bio strijelac i u 33. minuti za 2:0. Bivši hrvatski reprezentativac samo je potvrdio pobjedu Seville golom u 38. minuti za konačnih 3:0.

Bio je to prekrasan pogodak, Rakitić je u 38. minuti s ruba šesnaesterca poslao lob koji je prešao preko nemoćnog Valencijinog golmana Cristiána Rivera i od prečke završio u mreži.

Večeras još igraju Almeria i Osasuna te Rayo Vallecano i Valencia.