22:57 / 10.02.2021.

Autor: Hina

Rakitić strijelac protiv Barcelone, Sevilla blizu finala Kupa

Slavlje igrača Seville

Sevilla je u prvoj utakmici polufinala Kupa Kralja pobijedila Barcelonu 2:0 (1:0), a strijelac drugog pogotka bio je hrvatski nogometaš Ivan Rakitić u 85. minuti.

Rakitić je nekoliko minuta prije kraja bivšem klubu pogodio mrežu preciznim šutem pod gredu za konačnih 2-0 nakon pogreške braniča Barce Umitija.

Francuski stoper Jules Koundé postigao je prvi gol za Andalužane nakon prodora po desnom boku, gdje je prošao čak trojicu igrača Barcelone, a potom iznenadio vratara ter Stegena.

Barceloni je ovo prvi poraz u zadnjih sedam utakmica, a u Sevillu su došli s najjačim mogućim sastavom s Leom Mesijem, koji je u 11., 22., 55. i 90. minuti imao velike prilike za pogodak.

U drugom polufinalu Levante će u četvrtak navečer igrati protiv Athletic Bilbaa.

Uzvratne utakmice polufinala održat će se 3. i 4. ožujka.