12:55 / 22.01.2018.

Autor: HRT

Rakitić: Ništa nije gotovo, ono što preostaje do kraja bit će teško

Ivan Rakitić

"Iskreno, mislim da prvenstvo nije završeno, moramo biti spremni u nadolazećim utakmicama. Ono što preostaje do kraja bit će teško", rekoa je Rakitić.
Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić, koji je postigao prvi pogodak za Barcelonu u 5:0 pobjedi na gostovanju kod Betisa u nedjelju, smatra kako njegova momčad još uvijek nije osigurala naslov prvaka Španjolske iako nakon 20 kola ima velikih 11 bodova više od drugog Atletica iz Madrida.

Valverde: Rakitić je odličan, on se nikada ne gasi

Iskreno, mislim da prvenstvo nije završeno, moramo biti spremni u nadolazećim utakmicama. Ono što preostaje do kraja bit će teško, rekao je 29-godišnji vezni igrač nakon trijumfa nad Betisom u Sevilli. Rakitić je  59. minuti zabio gol za 1:0 što mu je treći pogodak ove sezone, a onda je u 68. minuti asistirao napadaču Luisu Suarezu za 3:0. Poznavajući trenera Betisa, koji se općenito usuđuje igrati otvoreno, znali smo da će nas oni pritisnuti visoko i pokušati oduzeti loptu. Bilo je zato važno biti strpljiv i čekati trenutak. On je stigao u drugom poluvremenu te smo ga iskoristili na najbolji način, izjavio je hrvatski nogometaš. Sada moramo nastaviti ovako. Želimo napredovati iz utakmice u utakmicu, ići po nove pobjede, te davati 100 posto od sebe. Nastojat ćemo uživati zajedno kao i dosad, istaknuo je. Barcelona će u četvrtak igrati pred svojom publikom uzvratnu utakmicu četvrtfinala Španjolskog kupa u kojoj će pokušati nadoknaditi 0:1 poraz iz prve utakmice protiv gradskog suparnika Espanyola. U kupu sada imamo lijepi izazov. Mi moramo ići po sve trofeje, ali malo po malo, poručio je Rakitić.