Francuski veznjak Adrien Rabiot (30) novi je suigrač Luke Modrića u redovima Milana, objavio je talijanski nogometni velikan.
01.09.2025.
21:49
Autor: B.G./HRT/Hina
Francuski veznjak Adrien Rabiot (30) novi je suigrač Luke Modrića u redovima Milana, objavio je talijanski nogometni velikan.
Rabiot je za Milan potpisao ugovor na tri godine, a na San Siro dolazi iz Marseillea koji ga je otpisao nakon nedavne tučnjave sa suigračem.
- Milan s ponosom objavljuje potpisivanje ugovora s Adrienom Rabiotom iz Olympique Marseillea, koji je potpisao ugovor do konca lipnja 2028. godine, naveo je Milan u priopćenju za javnost.
Rabiot je prošlu sezonu proveo u Marseilleu i bio je jedan od najboljih igrača. Međutim, nedavno se posvađao, a potom i potukao u svlačionici sa suigračem Jonathanom Roweom (21) nakon čega su čelnici kluba prekrižili obojicu. Mladi engleski reprezentativac preselio je u Bolognu, dok je Rabiot završio u Milanu.
U Marseilleu su danas pak objavili da su doveli povremenog talijanskog reprezentativca, Emersona Palmijera.
Bit će ovo Rabiotu drugi talijanski klub nakon što je od 2019. do 2024. igrao za Juventus. U dresu torinske "Stare dame" je odigrao 212 utakmica, postigavši 22 gola i osvojivši jedan "scudetto", dva Kupa i jedan talijanski Superkup. Tijekom karijere igrao je i za PSG i Toulouse.
Za francusku reprezentaciju je upisao 53 nastupa i postigao šest golova osvojivši svjetsko srebro 2022. u Katru.
Iz Milana su kasnije objavili da je u njihov klub stigao i stoper David Odogu, mladi 19-godišnji njemački reprezentativac, a koji je stigao iz Wolfsburga.
U ostalim vijestima, španjolski krilni igrač Marco Asensio (29) napustio je PSG i karijeru će nastaviti u Fenerbahčeu, dok je danski napadač Rasmus Hojlund (22) iz Manchester Uniteda preselio na posudbu u Napoli.
- Iskusni 29-godišnji veznjak potpisao je ugovor na 3+1 godinu, objavio je turski klub koji će u Europskoj ligi igrati protiv zagrebačkog Dinama.
Asensio je nosio dres pariškog kluba od 2023. kada je bez odštete stigao iz Real Madrida čiji je član bio devet godina uz posudbe u Mallorci i Espanyolu.
Španjolac je posljednju polusezonu proveo na posudbi u Aston Villi, a kako trener francuskog prvaka Luis Enrique nije na njega računao niti ove sezone razlaz je bio neminovan.
- Rasmus Hojlund iz Manchester Uniteda pridružio se Napoliju na posudbi s obvezom otkupa, objavili su iz redova Napolija, talijanskog prvaka.
Prema talijanskom tisku, Napoli je pristao platiti 70 milijuna eura za danskog reprezentativca, koji se nije uspio etablirati u Manchester Unitedu.
Hojlund je postigao 26 golova u 95 nastupa u svim natjecanjima za "Crvene vragove", a tijekom karijere je igrao i za Atalantu, Sturm i Kopenhagen.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora