20:17 / 09.12.2020.

Autor: K.L./HRT

PSG uvjerljivo slavio u nastavku prekinute utakmice

Nogometaši PSG-a su u posljednjem šestom kolu grupne faze Lige prvaka svladali turski Bašakšehir 5:1 (3:0) i tako osvojili prvo mjesto u skupini H.

Podsjetimo, danas se igrao nastavak utakmice koja je jučer prekinuta zbog rasizma. Igrači su odlučili napustiti teren u 14. minuti susreta u znak prosvjeda protiv četvrtog suca Rumunja Sebastiana Coltescua.

On je pomoćnog trenera Basaksehira Pierrea Achillea Weboa nazvao  "negru" (crnac na rumunjskom), a onda je glavni sudac isključio Kamerunca zbog prigovora.

Nastavak utakmice protekao je u potpunoj dominaciji francuske momčadi, hat-trick je zabio Neymar (21, 38, 50), a dva je dodao Kylian Mbappe (42 (p), 62). Jedini gol za gostujuću momčad postigao je Topal u 57. minuti.
Nastavak utakmice sudio je Nizozemac Danny Makkelie.

U skupini H na vrhu je PSG s 12 bodova, isto ima i drugi RB Leipzig, natjecanje će u Europskoj ligi nastaviti Manchester United (9), dok se Bašakšehir (3) oprašta od Europe za ovu sezonu.