23:26 / 16.01.2021.

Autor: I.L./Hina

PSG preuzeo vodstvo na ljestvici

Nimes šokirao Marseille.
Nogometaši Paris St Germaina preuzeli su vodstvo na ljestvici francuskog prvenstva nakon što su u susretu 20. kola na gostovanju pobijedili Angers s 1-0.

Pogodak odluke zabio je Layvin Kurzawa u 70. minuti.

PSG je stigao do pobjede bez trenera Mauricija Pochettina koji je u samoizolaciji nakon što je bio pozitivan na koronavirus.

Kod domaćina nije nastupio Mateo Pavlović.

U prvom subotnjem susretu nogometaši Nimesa priredili su iznenađenje pobijedivši na gostovanju Marseille s 2-1.

Za dosadašnjeg "fenjeraša" Le Championnata bila je to prva pobjeda u posljednjih 10 kola, te prva u povijesti na stadionu Velodrome.

Sve je moglo biti drugačija da je Florian Thauvin u 35. minuti realizirao jedanaesterac. No, njegov udarac je završio pored gola.

Kazna je stigla u 55. minuti kada je Niclas Eliasson doveo goste u vodstvo, a samo tri minute kasnije švedski napadač je zabio za 2-0.

OM je u 85. minuti smanjio golom Daria Benedetta, no u preostalom vremenu nije uspio izboriti barem bod.

Za domaći sastav je cijeli susret igrao Duje Ćaleta-Car, a u 68. minuti je dobio žuti karton.

Nimes je ovom pobjedom pobjegao sa začelja, sada je na 18. mjestu s 15 bodova, dva manje od zone spasa.

Na vrhu je PSG s 42 boda, dva više od Lyona koji ima i utakmicu manje. Lille na trećem mjestu ima 39, a Monaco je četvrti s 36 bodova.

Marseille je ostao na šestom mjestu s 32 boda.

Marseille - Nimes 1-2 (Benedetto 85 / Eliasson 55, 58)

U petak:
Montpellier - Monaco 2-3 (Wahi 64, Delort 69 / Volland 24, Ben Yedder 35, 61-11m)