16:24 / 02.03.2019.

Autor: A.M./Hina/HRT

Prvi ovosezonski remi Tottenhama u londonskom derbiju

Harry Kane slavi izjednačujući pogodak (Screenshot: YouTube)

U velikom londonskom derbiju Tottenham i Arsenal su odigrali 1:1, čime su Spursi zadržali četiri boda više od "Topnika".
U velikom londonskom derbiju Tottenham i Arsenal su u sklopu 29. kola Premier lige  odigrali 1:1, čime su Spursi zadržali četiri boda više od "Topnika". Ovo je Tottenhamu prvi remi sezone, ali i treća utakmica u nizu bez pobjede.
Poveli su gosti u 16. minuti preko Aarona Ramseya nakon lijepe asistencije Lacazettea, a izjednačio je Harry Kane iz jedanaesterca kojeg je sam izborio u 74. minuti. Problem je bio što je prekršaj na njemu napravljen  nakon što je bio u zaleđu prilikom ubacivanja iz slobodnog udarca. Bio je to njegov deveti gol u derbiju sjevernog Londona čime je preskočio Emmanuela Adebayora, koji je u susretima između Tottenhama i Arsenala zabio osam golova.

Zanimljivo, u posljednjih 16 dvoboja između Tottenhama i Arsenala samo jednom su slavili gosti, uspjelo je to Arsenalu u ožujku 2014.

Tottenham je i dalje treći sa 61 bodom, četiri više od Arsenala, dok je Manchester United na petom mjestu sa 55 bodova i utakmicom manje. Prva dva mjesta drže Liverpool (69) i Manchester City (68).