18:17 / 17.02.2019.

Autor: A.M./Hina

Prvi gol Tome Bašića za Bordeaux

Toma Bašić (Foto: Vjeran Žganec Rogulja/PIXSELL)

Hrvatski veznjak, 22-godišnji Toma Bašić bio je strijelac za Bordeaux u 2:1 (1:0) domaćoj pobjedi protiv Toulousea u susretu 25. kola francuskog nogometnog prvenstva.
Bašić je doveo svoju momčad u vodstvo 1:0 već u drugoj minuti susreta kada je odlično pratio akciju i glavom u padu s pet metara pogodio mrežu suparnika nakon ubačaja Kamana. Bio je to prvi Bašićev pogodak u francuskoj ligi, a igrao je do 90. minute.
Za goste je u nastavku izjednačio Cahuzac (70), ali pobjedu domaćima osigurao je veteran Briand (82).
Bordeaux je sada 13. sa 31 bodom, četiri više od 15. Toulousea.

U posljednjem susretu PSG je na gostovanju pobijedio St Etienne sa 1:0, produživši niz bez poraza u međusobnim susretima na 18 utakmica.

Francuski prvak nastupio je bez ozlijeđenih Neymara i Edisona Cavanija, a pitanje pobjednika je razriješio sjajan potez Kyliana Mbappea u 73. minuti. Dani Alves je lijepo asistirao mladom napadaču, a Mbappe je sjajno pogodio lijeve rašlje za svoj 19. pogodak ove sezone.

Drugoplasirani Lille odigrao je samo 0:0 na svom terenu s Montpellierom, a bez golova je završio i susret između Caena i Strasbourga.

Na ljestvici vodi PSG sa 62 boda i dvije utakmice manje, Lille je drugi sa 50 bodova, a treći je Lyon sa 46 bodova.