16:31 / 01.03.2020.

Autor: T.D./HRT

Prva pobjeda Bilbaoa nakon 1. prosinca u utakmici s 12 žutih kartona

Čak 12 žutih kartona i dva penala, oba zbog igranja rukom, viđena su na ispunjenom San Mamesu.
Athletic Bilbao još od 1. prosinca nije ostvario pobjedu u Primeri, uspio je tek izbaciti Barcelonu iz Kupa Kralja, tako da je slavlje protiv Villarreala potrajalo i nakon sučeva zvižduka. Prošlo je čak 11 kola domaćeg prvenstva od posljednje pobjede. Athletic Bilbao je slavio s minimalnih 1:0.

Čak 12 žutih kartona i dva penala, oba zbog igranja rukom, viđena su na ispunjenom San Mamesu, a razlog za zadovoljstvo imali su domaći navijači čija je momčad prekinula loš niz.

Pobjedu klubu iz Baskije donio je Raul Garcia, golom s jedanaest metara u 56. minuti susreta, nakon što je Inaki Williams pogodio Francisca Torresa u ruku.

Garcia je bio siguran izvođač s bijele točke. Williams za razliku od Raula Garcije nije bio uspješan s jedanaest metara, njegov udarac obranio je vratar Villarreala Sergio Asenjo i razočarao domaće navijače.

Obrana Asenja nije "podigla" Žutu podmornicu koja se iskazala jedino u oštrim prekršajima gdje su im Baski podjednako odgovorili. Obje momčadi su skupile po 6 žutih kartona.

Obje momčadi su istrčale na teren s 11 španjolskih nogometaša, tek u nastavku susreta u igru su ušli Chukwueze i Anguissa.
Atletico Madrid odigrao je u 26. kolu Primere 1-1 kod Espanyola, što ih je još više udaljilo od vrha.

Espanyol je poveo autogolom Savića u 24. minuti, u 46. minuti je izjednačio veznjak Atletica Saul, ali dokraja više nije bilo golova. Šime Vrsaljko je ostao na klupi Atletica.

Sevilla je golom En Nesyrija u sučevoj nadoknadi na domaćem terenu svladala Osasunu, koja je s igračem manje zabila dva gola.

Nogometaši Getafea stigli su na četvrtu poziciju ljestvice španjolskog prvenstva koja vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone 1-0 (0-0) gostujućom pobjedom protiv Mallorce u susretu 26. kola. Jedini gol na utakmici postigao je Maksimović u 67. minuti.

Nedjelja:

Sevilla - Osasuna 3-2 (En Nesyri 13, 90+4, Ocampos 45+1 / A. Hernandez 64, R. Torres 74-11m)
Athletic - Villarreal 1-0 (Raul Garcia 56-11m)
Espanyol - Atletico 1-1 (Savić 24-ag / Niguez 47)
Mallorca - Getafe 0-1 (Maksimović 67)