10:22 / 06.09.2021.

Autor: I.L./HRT/Hina

Prekinut derbi Brazila i Argentine, pobjede Urugvaja i Perua

Brazil - Argentina

U južnoameričkim kvalifikacija za SP 2022. odigrane su četiri utakmice, dok je derbi između Brazila i Argentine, koji se trebao igrati u Sao Paulu, prekinut nakon tri minute igre zbog kršenja Covid-19 protokola o karanteni.

Brazilski zdravstveni dužnosnici ušli su na teren i zatražili su da trojica igrača napuste stadion i zemlju jer su kršili pravila o karanteni, a riječ je o Cristianu Romeru, Giovaniju Lo Celsu i vrataru Emiliano Martinezu. Brazilski zdravstveni regulator tvrdi da su igrači dali lažne podatke i da moraju napustiti zemlju.

Ti igrači dolaze iz engleskih klubova, a budući da je "delta" varijanta koronavirusa raširena u Velikoj Britaniji, svatko tko dođe iz Britanije mora provesti 14 dana u karanteni u Brazilu. Nakon toga Argentinci su otišli u svlačionicu i utakmica nije odigrana.

U Quitu su Ekvador i Čile odigrali su 0-0, iako su domaćini od 63 minute imali igrača manje jer je veznjak Ekvadora Junior Sornoza dobio crveni karton.

Urugvaj - Bolivija

Najviše golova bilo je u Montevideu gdje su domaćini Urugvajci svladali Boliviju s 4-2. Dvostruki strijelac za Urugvaj bio je veznjak Flamenga Giorgian de Arrascaeta (15, 67-pen), a po jedan pogodak dodali su veznjak Real Madrida Federico Valverde (31) i Agustín Álvarez Martínez (47). Za goste oba gola zabio je Marcelo Moreno, u 59. minuti te u 84. iz penala.

Paragvaj je na domaćem terenu protiv Kolumbije poveo golom Antonia Sanabrije u 40. minuti, a gostima je remi 1-1 donio igrač Juventusa Juan Cuadrado iz penala u 53. minuti.

Christian Cueva je golom u 35. minuti donio Peruu pobjedu 1-0 protiv gostujuće Venezuele, koja je u 38. minuti ostala s igračem manje jer je veznjak Torina Tomas Rincon zaradio drugi žuti karton.

Na vrhu ljestvice su Brazilci s 21 bodom, nakon što su dobili svih sedam dosadašnjih utakmica. Slijedi Argentina s 15 bodova, treći je Ekvador s 13, a na četvrtom mjestu je Urugvaj s bodom manje. Peta je Kolumbija s 10. Paragvaj i Peru imaju po osam, Čile je na sedam bodova, predzadnja Bolivija ima šest, a na dnu je Venezuela s četiri boda.