23:10 / 30.09.2020.

Autor: A.M./Hina

Poznati svi sudionici, ždrijeb Lige prvaka u četvrtak

Salzburgovi Patson Daka i Enock Mwepu slave prolaz u LP (Foto: REUTERS/Leonhard Foeger)

Salzburgovi Patson Daka i Enock Mwepu slave prolaz u LP (Foto: REUTERS/Leonhard Foeger)

Foto: - / REUTERS

Nakon što su odigrane i posljednje tri utakmice kvalifikacija za Ligu prvaka, poznata su sva 32 kluba koja će se u četvrtak u 17 sati u Nyonu naći u ždrijebu.
Nakon što su odigrane i posljednje tri utakmice kvalifikacija za Ligu prvaka, poznata su sva 32 kluba koja će se u četvrtak u 17 sati u Nyonu naći u ždrijebu elitnog natjecanja "Starog kontinenta". Nažalost, ovoga puta bez hrvatskog predstavnika.
Direktan plasman u natjecanje po skupinama izborilo je 26 klubova, dok su još šest pristigla kroz kvalifikacije.
Klubovi će biti podijeljeni u četiri jakosne skupine, a ždrijebat će se osam skupina po četiri kluba.
U najjačem razredu su pobjednik Lige prvaka (Bayern), pobjednik Europske lige (Sevilla), te prvaci šest najbolje rangiranih nacija koji se nisu kvalificirali putem jednog od naslova 2019/20. (Real Madrid, Liverpool, Juventus, PSG, Zenit, Porto).
U skupini ne mogu igrati klubovi iz iste zemlje.
Najviše predstavnika u ždrijebu imat će Španjolci, Englezi, Talijani i Nijemci, po četiri kluba. Zanimljivo, Rusi će imati čak tri kluba.
JAKOSNE SKUPINE:

SKUPINA 1: Bayern, Sevilla, Real Madrid, Liverpool, Juventus, PSG, Zenit, Porto
SKUPINA 2: Barcelona, Atletico Madrid, Manchester City, Manchester United, Šahtar, Borussia Dortmund, Chelsea, Ajax
SKUPINA 3: Dynamo Kijev, RB Salzburg, RB Leipzig, Inter, Olympiakos, Lazio, Krasnodar, Atalanta
SKUPINA 4: Lokomotiv Moskva, Marseille, Club Brugge, Borussia Monchengladbach, Istanbul Basaksehir, Midtjylland, Rennes, Ferencvaros

PREDSTAVNICI PO ZEMLJAMA:

ŠPA (4): Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid, Sevilla
ENG (4): Liverpool, Manchester City, Manchester United, Chelsea
ITA (4): Juventus, Inter, Atalanta, Lazio
NJEM (4): Bayern, Borussia Dortmund, RB Leipzig, Borussia Mönchengladbach
FRA (3): Paris Saint-Germain, Marseille, Rennes
RUS (3): Zenit, Lokomotiv Moskva, Krasnodar
POR (1): Porto
BEL (1): Club Brugge
UKR (2): Šahtar Donjeck, Dynamo Kijev
TUR (1): Istanbul Basaksehir
NIZ (1): Ajax
GRČ (1): Olympiacos
MAĐ (1): Ferencvaros
DAN (1): Midtjylland
AUT (1): RB Salzburg

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!