Poljska otvorila Ligu nacija pobjedom

21:05 / 01.06.2022.

Autor: I.L./HRT/Hina

Joe Morrell, Robert Lewandowski

U prvom susretu nove sezone Lige nacija, nogometna reprezentacija Poljska je u susretu skupine 4 u Wroclawu pobijedila Wales s 2-1.

Velšani su poveli, no Poljska je u posljednjih 18 minuta susreta okrenula rezultat.

Domaćin je bolje otvorio susret i u prvom poluvremenu je imao nekoliko sjajnih prilika. Međutim, Piotr Zielinski, Robert Lewandowski i Adam Buksa su promašili zicere.

Kazna je uslijedila u 52. minuti kada je veznjak Swindon Towna sjajnim udarcem doveo Wales u vodstvo.

Ipak, u završnici susreta Poljska je uspjela okrenuti rezultat. Izjednačio je krilni igrač Wolfsburga Jakub Kamiński u 72. minuti, a pobjedu Poljacima donio je napadač Charlotte Karol Swiderski u 85. minuti.

Dodajmo kako je Wales je nastupio bez svojih ponajboljih igrača jer ga u nedjelju u Cardiffu očekuje finale play-offa za plasman na SP protiv pobjednika susreta između Škotske i Ukrajine.

U drugom susretu iz ove skupine 3. lipnja se sastaju Belgija i Nizozemska.