Autor: I.L.K./HRT/Hina

Pogodak Kramarića i asistencija Brekala

Andrej Kramarić (Jurica Galoić/PIXSELL)

Hrvatski veznjak Josip Brekalo upisao je asistenciju za Wolfsburg koji nakon 2. kola Bundeslige ima maksimalan učinak.

Bayer Leverkusen je na domaćem terenu poveo u 24. minuti golom Leona Baileyja, ali nogometaši Wolfsburga uspjeli su napraviti preokret i na kraju slaviti 3:1. Voda je krenula na mlin "vukova" kada su 36. minuti izjednačili autogolom vratara Ramazana Ozcana.

U drugom poluvremenu Wout Weghorst (55) dovodi goste u prednost, a u 60. minuti Renato Steffen, nakon odličnog proigravanja Josipa Brekala, pogađa za konačnih 3:1. Brekalo je odigrao cijeli susret, dok je branič Tin Jedvaj ostao na klupi za pričuve Leverkusena.

I Hoffenheim je protiv Freiburga bio u zaostatku (0:1) nakon prvog poluvremena, ali onda je proradio mađarski napadač Adám Szalai, koji golovima u 50. i 63. minuti donosi preokret, a pobjedu domaćina potvrdio je hrvatski napadač Andrej Kramarić. On je u sudačkoj nadoknadi (90+4) iz kontranapada pogodio prazan gol. Kramarić, koji se oporavio od ozljede, igrao je od 44. minute.

Krilni napadač Ante Rebić još je ozlijeđen, a njegov Eintracht je u Frankfurtu izgubio od Werdera 1:2. Eintracht je od 32. minute imao igrača manje jer isključen branič Jetro Willems, ali je unatoč tome imao bod u rukama sve do šeste minute sudačke nadoknade kada je Milot Rashica iz slobodnog udarca donio pobjedu Werderu.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa Bayern, koji vodi Niko Kovač, u gostima je kod Stuttgarta slavio 3:0. Za Bayern su zabili Leon Goretzka (37), Robert Lewandowski (62) i Thomas Muller (76), dok hrvatski lijevi branič Borna Sosa nije bio u sastavu Stuttgarta.

Hoffenheim 3 Szalai (50, 63), Kramarić (90+4)