18:13 / 08.12.2018.

Autor: I.L.K./Hina

Pobjede Bayerna i Borussije, Kramarić opet strijelac

Andrej Kramarić (Jurica Galoic/PIXSELL)

Borussia Dortmund je slavljem u "Ruhrskom" deboju kod Schalkea (1-2) zadržala vrh ljestvice.
Nogometaši Borussije Dortmund i Bayerna ubilježili su pobjede u 14. kolu Bundeslige, a ponovno je strijelac i asistent za Hoffenheim bio Andrej Kramarić.

Hoffenheim je odigrao 2-2 kod Wolfsburga, a Kramarić je najprije asistirao Belfodilu, a potom u 72. minuti postigao izjednačujući gol za goste. Kramarić je tako zabio i u osmoj uzastopnoj utakmici, odigrao je cijelu utakmicu za Hoffenheim, dok je u 66. minuti kod Wolfsburga u igru ušao Josip Brekalo.

Borussia Dortmund je slavljem u "Ruhrskom" deboju kod Schalkea (1-2) zadržala vrh ljestvice. Delaney je u 7. minuti doveo goste u vodstvo, u 62. minuti Caligiuri je iz penala izjednačio, a u 75. minuti Englez Sancho donosi pobjedu Borussiji i utišava čak 80 tisuća navijača u Gelsenkirchenu.

Bayern izlazi iz krize, bez problema su s 3-o u Muenchenu slavili protiv Nuernberga te trener Niko Kovač može malo odahnuti. Dvaput je strijelac bio Lewandowski, a jednom se u strijelce upisao Ribery. Unatoč pobjedi, Bavarci i dalje zaostaju velikih devet bodova za Dortmundom.

Bayer je u Leverkusenu jedva s 1-0 i golom Alarija u 75. minuti slavio protiv Augsburga, a Tin Jedvaj je odigrao cijelu utakmicu za "farmaceute". Iznenađenje je napravio Freiburg koji je s glatkih 3-0 slavio protiv četvrtoplasiranog Leipziga.

U zadnjoj nedjeljnoj utakmici Hertha je u Berlinu slavila protiv Eintrachta s 1-0. Pobjednički gol zabio je Grujić u 40. minuti. Za Eintracht je Ante Rebić igrao do 72. minute.

Berlinčani su se pobjedom bodovno izjednačili s Eintrachtom na šestom mjestu. Oba sastava imaju po 23 boda.

Borussia (D) vodi s 36 bodova, a Bayern je drugi s 27 bodova.

Bayern  - Nuernberg 3 - 0 (Lewandowski 9, 27, Ribery 57)
Schalke 04 - Dortmund 1 - 2 (Caligiuri 62pen//Delaney 7, Sancho 75)
Bayer Leverkusen - Augsburg 1 - 0 (Alario 72)
Freiburg - RB Leipzig 3 - 0 (Peterssen 37, Waldschmidt 45+1pen, Frentz 52)
Wolfsburg - Hoffenheim 2 - 2 (Bičakčić 28ag, Ginzscek 35//Belfodil 7, KRAMARIĆ 72)
Hertha - Eintracht 1-0

1. Borussia Dortmund 14 11 3 0 39:14 25 36
2. Bayern München 14 8 3 3 28:18 10 27
3. Borussia Mönchengladbach 13 8 2 3 30:16 14 26
4. RB Leipzig 14 7 4 3 24:13 11 25
5. Eintracht Frankfurt 14 7 2 5 30:17 13 23
6. Hertha BSC Berlin 14 6 5 3 22:20 2 23
7. 1899 Hoffenheim 14 6 4 4 30:21 9 22