22:33 / 05.02.2021.

Autor: A.M./HRT

Perišić prekinuo "post", golom potvrdio pobjedu Intera u Firenzi

Ivan Perišić slavi pogodak s Robertom Gagliardinijem

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić postigao je drugi gol u 2:0 pobjedi Intera nad Fiorentinom na stadionu Artemio Franchi. Hrvat je zabio u 52. minuti utakmice 21. kola Serie A u kojoj je krenuo u početnom sastavu gostiju, zajedno s još jednim Hrvatom, Marcelom Brozovićem.

Inter je u vodstvo doveo Niccolo Barella u 31. minuti, a Perišić je u drugom poluvremenu vodstvo udvostručio i potvrdio pobjedu gostiju na asistenciju bivšeg igrača Reala i dortmundske Borussije Achrafa Hakimija. On je prošao po desnoj strani i uposlio hrvatskog nogometaša, koji je iz blizine zatresao mrežu.

Perišić je igrao do 80. minute, kad ga je zamijenio Matteo Darmian, dok je Marcelo Brozović proveo na terenu svih 90 minuta.

Perišiću je ovo prvi gol nakon tri mjeseca "suše" i ukupno treći gol sezone, a drugi u talijanskom prvenstvu, zabijao je Real Madridu u Ligi prvaka te Parmi u Serie A.

Inter je ovom pobjedom s 47 bodova privremeno zasjeo na vrh ljestvice talijanskog prvenstva, gdje će ostati barem do nedjelje, kada Milan, koji ima 46 bodova i utakmicu manje, dočekuje Crotone.