15:05 / 18.03.2018.

Autor: L.M./I.Ž.K./HRT/Hina

Perišić strijelac u slavlju Intera, Viole do pobjede u 94. minuti

Ivan Perišić

Četiri pogotka postigao je Mauro Icardi, a jedan hrvatski reprezentativac Ivan Perišić u uvjerljivoj 5:0 pobjedi milanskog Intera.
Četiri pogotka postigao je Mauro Icardi, a jedan hrvatski reprezentativac Ivan Perišić u uvjerljivoj 5:0 pobjedi milanskog Intera na gostovanju kod Sampdorije u dvoboju 29. kola talijanske Serie A.

Perišić je sjajnim udarcem glavom sa 11 metara na ubačaj Cancela donio prednost Interu u 26. minuti, da bi samo pet minuta poslije momčad iz Milana imala tri pogotka prednosti. Icardi je u 30. minuti realizirao kazneni udarac, a minutu poslije petom povisio na 3:0. U 44. minuti je argentinski napadač u mrežu pospremio jedan odbijanac, a u 51. minuti pomalo i sretno iz voleja, od zemlje, prebacio domaćeg vratara za konačnih 5:0 i svoj 22. prvenstveni pogodak.

I Perišić i Marcelo Brozović igrali su svih 90 minuta i bili vrlo zapaženi u svojim ulogama.

Fiorentina do pobjede u Torinu u 94. minuti iz kaznenog udarca

Fiorentina Milana Badelja u sudačkoj nadoknadi slavila je 2:1 u gostima kod Torina. Viole su povele u 59. minuti nakon pogreške domaćina. Jordan Veretout je presjekao dodavanje, sjurio se prema golu i zatresao mrežu. Time se iskupio za neiskorišteni kazneni udarac u 14. minuti. Torino uspijeva izjednačiti pred kraj susreta, u 86. minuti Andrea Belotti pogađa za 1:1.

I kada se činilo da će susret završiti remijem, branič Torina Cristian Daniel Ansaldi je u sudačkoj nadoknadi igrao rukom i sudac je dosudio kazneni udarac za Fiorentinu, drugi na utakmici. Ovaj puta ulogu izvođača preuzeo je Cyril Thereau, koji je bio precizan s bijele točke. Badelj je odigrao cijeli susret za Fiorentinu.

AC Milan je ugostio Chievo, koji se bori za opstanak, i na poluvremenu je gubio 1:2. No, Milan je uspio u drugom poluvremenu preokrenuti rezultat, a pobjednički pogodak za 3:2 zabio je Andre Silva u 82. minuti. Mogao je Milan doći i do četvrtog pogotka, ali u sudačkoj nadoknadi veznjak Franck Yannick Kessie nije iskoristio kazneni udarac. Hrvatski napadač Nikola Kalinić nije bio čak ni na klupi za pričuve Milana, ali to više i nije čudo budući da se njegova minutaža drastično smanjila od dolaska Gennara Gattusa na trenersku klupu.

Dan ranije nogometaši SPAL-a priredili su veliko iznenađenje odigravši 0:0 protiv lidera Juventusa. SPAL je tako prekinuo niz od 12 uzastopnih pobjeda torinske Stare dame koja se s Napolijem bori za naslov prvaka.

Večeras još igraju Lazio i Bologna te Napoli i Genoa.