Poraz PSV-a na otvaranju sezone, pobjeda Arsenala

16.09.2025.

Zadnja izmjena 20:38

Autor: I.L./HRT/Hina

Ivan Perišić i Ousseynou Niang
Ivan Perišić i Ousseynou Niang
Foto: Piroschka Van De Wouw / REUTERS

Započeo je ligaški dio nove sezone nogometne Lige prvaka, a startne su gostujuće pobjede upisali londonski Arsenal i belgijski Union St. Gilloise.

Arsenal je golovima u drugom poluvremenu s 2-0 pobijedio Athletic Bilbao u gostima. Na San Mames stadionu tijekom prvog dijela bolji je bio Athletic, ali nije uspio realizirati niti jednu od nekoliko dobrih šansi. Najbolju je propustio Berenguer.


U nastavku se dogodilo buđenje Arsenala koji je sve više pritiskao suparnika. Dvije prilike je propustio Madueke, jednu Merino, a domaćin je kapitulirao u 72. minuti. Samo minutu nakon što je ušao u igru strijelac je bio Brazilac Martinelli, nakon odlične asistencije Trossarda.


Uloge su se zamijenile u 87. minuti kada je Arsenal potvrdio pobjedu. Martinelli je bio asistent, a Trossard strijelac za konačnih 2-0.

Leandro Trossard nakon pogotka

Leandro Trossard nakon pogotka

Foto: Albert Gea / REUTERS

Belgijski prvak Union St. Gilloise pobrinuo se za prvo iznenađenje ovosezonske Lige prvaka, u Eindhovenu je s 3-1 pobijedio domaćin PSV.


Već u devetoj minuti gosti iz Belgije su poveli kada je jedanaesterac realizirao David. Bio je to premijerni pogodak u novoj sezoni ligaškog dijela Lige prvaka. Uslijedili su potom napadi PSV-a koji nisu za nagradu donijeli izjednačenje. Iz odlične šanse nije precizno pucao Saibari, dok je odličan udarac Van Bommela završio na okviru vrata.


Nakon što PSV nije zabio za 1-1 uslijedila je kazna na drugoj strani i munjeviti kontranapad belgijskog prvaka. U 39. minuti za 2-0 je pogodio Ait El Hadj.


Na startu drugog poluvremena novu je šansu za PSV imao Saibari koji je tom prilikom promašio prazna vrata s metra udaljenosti. Uslijedili su potom plahi napadi PSV-a, a sve je zaključeno u 81. minuti. Tada je Union St. Gilloise, debitant u ligaškom dijelu Lige prvaka, zabio i treći pogodak. Strijelac je iz blizine, nakon kornera, bio MacAllister.

Promise David nakon pogotka

Promise David nakon pogotka

Foto: Piroschka Van De Wouw / REUTERS

U 90. minuti PSV je došao barem do počasnog pogotka, a strijelac je za 1-3 bio Van Bommel. Cijelu utakmicu za PSV je odigrao hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Od 21 sati utakmice prvog kola će igrati Benfica - Qarabag, Juventus - Borussia Dortmund, Real Madrid - Marseille i Tottenham - Villarreal.

Preostale utakmice prvog kola igraju se u srijedu i četvrtak.

Liga prvaka, 1. kolo:


Athletic Bilbao - Arsenal 0-2 (Martinelli 72, Trossard 87)

PSV Eindhoven - Union St. Gilloise 1-3 (Van Bommel 90 / David 9-11m, Ait El Hadj 39, MacAllister 81)

Benfica - Qarabag (21 sati)

Juventus - Borussia (D) (21 sati)

Real Madrid - Marseille (21 sati)

Tottenham - Villarreal (21 sati)

Standings provided by Sofascore

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!