30.10.2022.

16:25

Autor: M.Š./Hina/HRT

Nogometaši Osasune - ilustracija

Nogometaši Osasune pred svojim su navijačima svladali Valladolid sa 2-0 (2-0) u prvoj utakmici nedjeljnog programa 12. kola španjolske LaLige.

Chimy Avila je domaćima donio vodstvo u 13. minuti iz kaznenog udarca, a konačnih 2-0 postavio je Moi Gomez u 19. minuti.

Osasuna je bila puno opasnija momčad i samo zahvaljujući gostujućem vrataru Jordiju Masipu pobjeda domaćih nije bila uvjerljivija.

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir bio je u početnoj postavi i igrao do 64. minute, a Masip je i njemu obranio jedan precizan dalekometni udarac u 33. minuti.

Osasuna je šestom pobjedom i sa 20 bodova privremeno skočila na šesto mjesto, dok je Valladolid ostao na 11. poziciji sa 14 bodova.

Barcelona i Real Madrid su na vrhu ljestvice sa po 31 bodom, ali Madriđani tek trebaju odigrati utakmicu 12. kola, protiv Girone pred svojim navijačima.