Nogometaši Rijeke sutra na Rujevici igraju važnu europsku utakmicu protiv francuskog Strasbourga, radi se o prvom susretu osmine finala Konferencijske lige.
11.03.2026.
22:18
Autor: M.Š./HRT
Nogometaši Rijeke sutra na Rujevici igraju važnu europsku utakmicu protiv francuskog Strasbourga, radi se o prvom susretu osmine finala Konferencijske lige.
Strasbourg je u europskom natjecanju pokazao veliku kvalitetu jer je prvi krug Konferencijske lige završio na prvom mjestu. Ipak, uoči dolaska na Rujevicu suočavaju se i s određenim problemima s izostancima – nedostajat će im važni igrači Anselmino, Moreira i Emegha.
Utakmicu je na konferenciji za medije u Rijeci najavio trener Strasbourga Gary O’Neil.
– Velika utakmica za nas. Dobro smo putovali, dobro trenirali. Veliki je ulog u igri, jako dobar protivnik, ali dobri smo i mi, rekao je O’Neil.
Dodao je kako europske utakmice u ovoj fazi natjecanja uvijek nose posebnu težinu.
– U ovoj fazi europskog natjecanja svaka je utakmica velika, ali u smislu pripreme za mene je kao svaka druga. Veselim se utakmici i osjećaju europskog gostovanja kod momčadi koja igra drukčiji nogomet od nas. Otkad sam ovdje, dečki su sjajni i vjerujem u dobru utakmicu.
Trener Strasbourga posebno je naglasio kvalitete riječkog sastava.
– Rijeka je puna talenta, igraju izravni nogomet i dobri su iz prekida. Ovo je veliki događaj za njih i vjerujem da će sve gorjeti na tribinama.
Unatoč respektu prema domaćinu, Francuzi vjeruju u svoju kvalitetu.
– Imamo veliki respekt za Rijeku, ali vjerujemo da im možemo napraviti probleme. Imamo nekih važnih izostanaka, no imamo i širinu kadra. Želimo pobijediti i ostvariti što bolji rezultat za uzvrat, poručio je O’Neil.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora