Egipatski prvak Pyramids, koji vodi hrvatski trener Krunoslav Jurčić, osvojio je Afrički superkup pobjedom 1-0 protiv Renaissance Berkanea iz Maroka u finalu odigranom u Kairu.
19.10.2025.
10:37
Autor: I.L./HRT
Egipatski prvak Pyramids, koji vodi hrvatski trener Krunoslav Jurčić, osvojio je Afrički superkup pobjedom 1-0 protiv Renaissance Berkanea iz Maroka u finalu odigranom u Kairu.
Pobjednički pogodak postigao je Fiston Mayele 15 minuta prije kraja susreta, nakon čega je Pyramids potvrdio još jedan kontinentalni uspjeh.
Pyramids je prošle sezone osvojio Ligu prvaka Afrike, dok je Berkane bio pobjednik Konfederacijskog kupa CAF-a.
Pyramids će u prosincu nastupiti na FIFA Interkontinentalnom kupu u Kataru, gdje ih očekuje polufinale, a eventualnom pobjedom igrali bi finale protiv Paris Saint-Germaina.
Ovo je nastavak niza uspjeha hrvatskog stručnjaka na klupi egipatskog velikana. Jurčić je preuzeo Pyramids početkom 2024. godine, a od tada je s klubom osvojio Ligu prvaka Afrike i Egipatski kup, te je proglašen najboljim trenerom u Egiptu za sezonu 2024./25.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora