08:33 / 18.01.2021.

Autor: T.D./HRT

Novi rekord Lewandowskog

Robert Lewandowski, napadač Bayerna iz Münchena, postavio je još jedan napadački rekord u Bundesligi u pobjedi Bavaraca protiv Freiburga.
Robert Lewandowski, napadač Bayerna iz Münchena, postavio je još jedan napadački rekord u Bundesligi u pobjedi Bavaraca protiv Freiburga. Rani gol Roberta Lewandowskog učinio ga je prvim igračem koji je u prvih 16 utakmica postigao 21 gol u Bundesligi. Andre Silva i Erling Haaland do sad su držali rekord s 12 postignutih golova. Lewandowski je već postavio jedan rekord, 10 golova u prvih pet utakmica, a novi izazov je lov na 40-ak postignutih golova Gerda Mullera postavljenih prije 49 godina.

Bayern je nakon lošeg nastupa u kupu protiv Kiela i ispadanja nakon jedanaesteraca, brzo došao na ispravan put pobjedom protiv Freiburga s 2:1.

Dobar prodor Sergea Gnabryja s desne strane i izvrsno odmjereno dodavanje Mullera prvi put pronašli su Lewandowskog u kaznenom prostoru, koji je u sedmoj minuti odličnim udarcem iz okreta savladao vratara Floriana Mullera. Izjednačio je Petersen u 62. minuti, u svom prvom dodiru s loptom nakon što je ušao u igru. Pobjedu Bavarcima na domaćem travnjaku donio je Thomas Mueller u 74. minuti.

Bayern je zahvaljujući pobjedi došao do 36 bodova i stvorio četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani RB Leipzig.