13:53 / 03.02.2021.

Autor: A.M./HRT

Negativni rekorder: Zabio autogol, skrivio penal i dobio crveni karton

Jan Bednarek zabija autogol

U jučerašnjoj sjajnoj pobjedi Manchester Uniteda 9:0 protiv Southamptona jedan nogometaš "Svetaca" upisao se u povijest Premier lige.

Poljski branič Jan Bednarek postao je tako prvi igrač u povijesti engleskog elitnog razreda koji je u istoj utakmici zabio autogol, skrivio kazneni udarac i zaradio crveni karton i isključenje, svojevrsni "crni hat-trick".

On je prvo u 34. minuti u vlastitu mrežu skrenuo ubačaj Marcusa Rashforda, a potom je u 86. minuti skrivio kazneni udarac i kao zadnji čovjek obrane zaradio pritom i crveni karton.

Pobjeda ManU-a 9:0 je peti put u povijesti tog velikana da je slavio s devet ili više pogodaka razlike. Zadnji takav dvoboj bio je s Ipswichem 1995. godine, kad je također bilo 9:0, a sve prije toga je još iz 19. stoljeća!

Ovo je ujedno tek treći put u povijesti engleske Premier lige da je neka momčad slavila s devet golova razlike, uspjelo je to Unitedu 1995. protiv Ipswicha (9:0) i Leicesteru 2019. godine, a "žrtva" je i tada bio Southampton (9:0).