19:54 / 10.04.2019.

Autor: HRT

Minimalno slavlje Barcelone protiv Manchester Uniteda

Nogometaši Barcelone pobijedili su Manchster United 1:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka.
U prvom četvrtfinalnom dvoboju Lige prvaka nogometaši Barcelone su u gostima slavili kod Manchester Uniteda s 1-0 i stekli veliku prednost za uzvrat za šest dana na Nou Campu.  Remi Ajaxa i Juventusa u Amsterdamu

Pobjedu je Barceloni donio autogol Lukea Shawa u 12. minuti. Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za goste.
Barcelona je po prvi puta slavila na Old Traffordu u vrlo slaboj utakmici u kojoj ManU nije stvorio nijednu šansu, a Barcelona nije jurišala nakon postignuta gola.
U 12. minuti Barca je povela nakon dodavanja Messija za Suareza, čiji je udarac glavom okrznuo braniča Lukea Shawa i prevario vratara De Geu, no gol je priznat tek nakon gledanja VAR-a jer je pomoćni sudac dosudio zaleđe.
U 36. minuti snažno je pucao Coutinho, ali je de Gea spretno obranio nogom.
U 65. minuti Suarez je pucao pored gola u jedinoj pravoj šansi drugog dijela.
MANCHESTER UNITED - BARCELONA 0-1
Pred 67.000 gledatelja na stadionu Old Trafford sudio je Gianluca Rocchi iz Italije.
Strijelci: 0-1 Shaw (12ag)
MANCHESTER UNITED: De Gea - Young, Smalling, Lindelöf, Shaw - Fred, McTominay, Pogba - Dalot (Lingaard, 74), Lukaku (Martial, 68) , Rashford (Perreira, 85)
BARCELONA: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Busquets, RAKITIĆ, Arthur (Roberto, 60) - Messi, Suarez, Coutinho (Vidal, 65)