23:09 / 23.12.2020.

Autor: I.L./Hina

Milanu pobjeda u derbiju, Rebić zabio i izborio jedanaesterac

Nogometaši Milana okončat će 2020. godinu na prvom mjestu Serie A.
Nogometaši Milana okončat će 2020. godinu na prvom mjestu Serie A nakon što su u derbiju 14. kola pobijedili Lazio s 3-2 golom Thea Hernandeza u drugoj minuti sudačke nadoknade, uz sjajnu predstavu Ante Rebića koji je zabio gol i izborio jedanaesterac.

Milan se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto ispred gradskog suparnika Intera koji je u ranije odigranom susretu na gostovanju pobijedio Veronu s 2-1.

Milan i Lazio su odigrali sjajnu predstavu. Domaćin je poveo 2-0, Lazio se vratio, da bi "Rossoneri" u sudačkoj nadoknadi stigli do važne pobjede.

Milan je poveo Rebićevim golom u 10. minuti. Calhonoglu je izveo korner, a Rebić s ruba peterca glavom pogodio donji desni kut. Hrvatskom napadaču bio je to ovosezonski prvijenac u Serie A u desetom nastupu. Sedam minuta poslije domaćin je povećao prednost, a ponovo je u jednoj od ključnih uloga bio Rebić izborivši kazneni udarac.

Hrvatski reprezentativac je pucao, Patric je pokušao blokirati udarac, no igrao je rukom i sudac Marco Di Bello je nakon provjere pokazao na bijelu točku. Siguran je bio Calhanoglu.

U 28. minuti Di Bello je dosudio novi jedanaesterac, ovoga puta za goste. Pucao je Ciro Immobile, Donnarumma je sjajno obranio, no Luis Alberto je pospremio odbijanac u mrežu. Immobile se za promašeni jedanaesterac iskupio u 59. minuti zabivši za 2-2.

Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Hernandez je donio slavlje za domaćine. Calhanoglu je ubacio iz kornera, a Hernandez zabio za pobjedu. Rebić je igrao cijeli susret.

Milan ponovo ima bod više od gradskog suparnika koji je nekoliko sati bio na vrhu ljestvice nakon slavlja u Veroni.

Atalanta je imala 2-0 na poluvremenu kod Bologne, no domaćin je u završnici susreta izvukao remi.

Za goste je oba gola zabio Luis Muriel (22-11m, 23), a strijelci za Bolognu bili su Takehiro Tomiyasu (74) i Nehuen Paz (82). Mario Pašalić nije nastupio zbog ozljede, dok je Boško Šutalo ostao na klupi.

Roma je u Rimu pobijedila Cagliari s 3-2. Jordan Veretout (11), Edin Džeko (71) i Gianluca Mancini (77) su zabili za domaćine, a Joao Pedro (59, 90+2-11m) oba gola za goste.

Nažalost, Marko Rog je kod gostiju već u 15. minuti napustio teren zbog ozljede.

Napoli je odigrao tek 1-1 protiv Torina spasivši se u posljednjim trenucima od poraza. Armando Izzo je u 56. minuti doveo goste u vodstvo, a izjednačio je Lorenzo Insigne u sudačkoj nadoknadi.

U derbiju davljenika Genoa je na gostovanju pobijedila Speziju s 2-1.

Domaćin je poveo u 10. minuti preko Mbale N'Zola, a Genoa je okrenula rezultat golovima Mattie Destra (15) i Domenica Criscita (74-11m).

Martin Erić je u domaćim redovima odradio cijeli susret, baš kao i Milan Badelj za goste, dok je Marko Pjaca ušao u igru u 84. minuti.

Sassuolo je na gostovanju pobijedio Sampdoriju s 3-2, dok je Benevento slavio kod Udinesea s 2-0.

Na ljestvici vidi Milan s 34 boda, Inter je drugi s 33 boda, dok se Roma probila na treću poziciju s 27 bodova. Sassuolo će godinu zaključiti na sjajnom četvrto mjestu s 26 bodova, a zatim slijede Napoli (25) i Juventus (24).

Talijansko prvenstvo se nastavlja 3. siječnja.

Verona - Inter 1-2 (Ilić 63 / Martinez 52, Škriniera 69)
Bologna - Atalanta 1-2 (Tomiyasu 74, Paz 82) / Muriel 22-11m, 23)
Milan - Lazio 2-2 (REBIĆ 10, Calhanoglu 17 / Alberto 28, Immobile 59)
Napoli - Torino 1-1 (Insigne 90+2 / Izzo 56)
Roma - Cagliari 3-2 (Veretout 11, Džeko 71, Mancini 77 / Pedro 59, Pedro 90+3-11m)
Sampdoria - Sassuolo 2-3 (Quagliarella 55, Balde 84 / Traore 2, Caputo 56, Berardi 58
Spezia - Genoa 1-2 (N'Zola 10 / Destro 15, Criscito 74-11m)
Udinese - Benevento 0-2 (Caprari 9, Letizia 77)