19:53 / 03.02.2019.

Autor: HRT

Manchester City bolji od Arsenala, 'hat-trick' Aguera

U derbiju 25. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio Arsenal sa 3-1.
U derbiju 25. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio Arsenal sa 3-1, a junak susreta bio je trostruki strijelac Sergio Aguero.

Bila je to četvrta uzastopna ligaška pobjeda 'Građana' protiv 'Topnika' što im je uspjelo prvi put nakon 1937. godine.City je poveo već u 48. sekundi utakmice golom argentinskog majstora Sergia Aguera. Međutim, kada je Laurent Koscielny izjednačio u 11. minuti, navijači domaćeg sastava odmah su se prisjetili nedavne utakmice protiv Newcastle Uniteda, kada je Aguero, također zabio u prvoj minuti, a City ipak izgubio utakmicu sa 1-2. No, ovoga puta to se nije dogodilo. Aguero je u posljednjim trenucima prvog dijela zabio za 2-1, a u 61. minuti svojim trećim golom na utakmici potvrdio slavlje momčadi Pepea Guardiole.

Bio je to njegov deseti 'hat-trick' u Premiershipu, a samo je Alan Shearer uspješniji sa 11 'hat-trickova'.

U prvom nedjeljnom susretu Manchester United je na gostovanju pobijedio Leicester City sa 1-0.