Budimir ima ugovor s Mallorcom koji ga veže još tri godine.
Hrvatski nogometni napadač Ante Budimir (29) otišao je u ponedjeljak iz španjolskog drugoligaša Mallorce na jednogodišnju posudbu u prvoligaša Osasunu iz Pamplone, koji na kraju sezone ima mogućnost otkupa Budimirovog ugovora za osam milijuna eura.- Mallorca i Osasuna postigle su dogovor oko posudbi Ante Budimira i
Marca Cardone do kraja sezone. Oba kluba imaju pravo otkupa igrača na kraju sezone, priopćila je Mallorca u ponedjeljak navečer, pet minuta do isteka prijelaznog roka.
Osasuna je u svom priopćenju navela kako će imati dobrovoljnu mogućnost otkupa Budimirovog ugovora za osam milijuna eura. - U slučaju da ga otkupimo, Mallorca će imati pravo na 25 posto iznosa od eventualne buduće prodaje igrača iz našeg kluba, dodala je Osasuna.
- S Budimirom smo kompletirali momčad za ovu sezonu u kojoj nam je cilj zadržavanje prvoligaškog statusa, dodali su "crveni" iz Osasune, koji su u početna četiri kola Primere upisali dvije pobjede i dva poraza.
Budimir ima ugovor s Mallorcom koji ga veže još tri godine, do 30. lipnja 2023. godine, a taj klub je kao Budimirovu zamjenu na posudbu doveo 24-godišnjeg napadača
Amatha Ndiayea iz prvoligaša Getafea te 25-godišnjeg
Marca Cardonu iz Osasune.
Budimir se trenutno nalazi u
s reprezentacijom Hrvatske u Švicarskoj, gdje bi u srijedu mogao debitirati u prijateljskoj utakmici. Izbornik
Zlatko Dalić prvi put ga je u reprezentaciju pozvao prošli mjesec za susrete s Portugalom i Francuskom u Ligi nacija, no nije mu dao priliku da zaigra.
Nakon povratka s reprezentativnog okupljanja Budimir će se priključiti novim suigračima te biti predstavljen javnosti u Pamploni.
Budimir je prošle sezone za Mallorcu, kada je još imala prvoligaški status, postigao 13 golova, što ga čini najboljim hrvatskim strijelcem u španjolskoj prvoj ligi u posljednjih 20 godina. Zadnji put je toliko golova u jednoj sezoni postigao
Alen Peternac 1999. godine za Valladolid.
Budimir je prije Mallorce igrao za talijanski Crotone i Sampdoriju, njemački St Pauli, zagrebačku Lokomotivu te Inter iz Zaprešića.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!