23:03 / 12.05.2019.

Autor: K.L./Hina

Lyon slavio na Velodromeu, Ćaleta-Car zaradio crveni

U derbiju 36. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na gostovanju pobijedio Marseille sa 3-0, a od 67. minute domaćin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Duje Ćaleta-Car.

Gnaly Maxwell Cornet je doveo Lyon u vodstvo u 24. minuti, a ključni trenutak utakmice dogodio se u 67. minuti kada je mladi hrvatski reprezentativac zaradio drugi crveni karton ove sezone. Zanimljivo, i prvog je dobio protiv Lyona u njihovom prvom susretu ove sezone.
U dvoboju igranom 23. rujna prošle godine, kojeg je Lyon dobio sa 4-2, Ćaleta-Car je isključen u 83. minuti nakon što je kao posljednji igrač obrane faulirao Traorea. I ovoga puta je 'pocrvenio' zbog iste pogreške. Kao zadnji igrač obrane oborio je Martina Terriera.
S igračem više Lyon je u 84. minuti zabio za 2-0 i riješio pitanje pobjednika, a pogodak je postigao Moussa Dembele. Točku na i stavio je Cornet u 86. minuti svojim drugim golom na utakmici. REZULTATI:
Marseille - Lyon 0-3 (Cornet 24, 86, Dembele 84)
Rennes - Guingamp 1-1 (Sarr 15 / Mendy 87)
Lille - Bordeaux 1-0 (Remy 27)