Autor: Hina

Lyon pobjedom nad Bordeauxom preuzeo vrh

Ilustracija

Ilustracija

U prvom susretu 22. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je pobijedio Bordeaux 2:1 preuzevši barem privremeno vrh ljestvice Ligue 1.

Pobjednički pogodak za "lavove" zabio je Leo Dubois u drugoj minuti sudačke nadoknade uz dosta sreće.

Lyon je poveo u 32. minuti preko Karla Toka Ekambija, a izjednačio je Samuel Kalu u 55. minuti. Kada se već mislilo da neće biti pobjednika, Dubois je iz teške situacije pucao, a lopta se od stative odbila u mrežu. Za goste je cijeli susret igrao Toma Bašić.

Lyon je ovom pobjedom preskočio PSG i Lille preuzevši vodstvo na ljestvici sa 46 bodova, bod više od najbližih pratitelja. Bordaux je i dalje sedmi s 32 boda. PSG u nedjelju gostuje kod Lorienta, dok će Lille ugostiti Dijon.