10:01 / 07.03.2018.

Autor: A.M./HRT/Uefa

LP: Harry Kane protiv ranjene "Stare dame" (20.35 na HRT2)

Screenshot: YouTube

Odličan rezultat iz prve utakmice s Juventusom uoči današnjeg londonskog uzvrata stavlja pritisak na Tottenham. Prijenos na Drugom programu od 20.35!
Tottenham je nakon samo devet minuta igre u prvom susretu osmine finala Lige prvaka protiv Juventusa u Torinu bio na konopcima. Stara dama vodila je 2:0 i izgledalo je da će Englezi dobiti lekciju europskog nogometa od moćnih Torineza.

Ipak, Spursi su nakon pola sata pohvatali konce i već u prvom poluvremenu izjednačili na 2:2, što je rezultat koji je bio na semaforu i nakon 90 minuta. Bila je to sedma utakmica bez poraza za Tottenham u Ligi prvaka.

Odličan rezultat iz prve utakmice uoči današnjeg londonskog uzvrata stavlja pritisak na Tottenham, koji je samo jednom u klupskoj povijesti bio u četvrtfinalu Lige prvaka. U prilog Englezima idu brojne ozljede u Juventusu, kojem nedostaju Mandžukić, Cuadrado i Bernadeschi, a načeti su Higuain i De Sciglio. Ohrabrujuće za domaćina je i da je Harry Kane prvi nogometaš koji je zabio devet golova u prvih devet utakmica u Ligi prvaka.

Čeka nas jedna od najboljih momčadi u povijesti nogometa. Igrali su u dva finala Lige prvaka u zadnje tri sezone. Bit će to velika bitka, u kojoj imamo šanse samo ako odigramo na najvišoj razini, najavio je menadžer Spursa Mauricio Pochettino.

Trener Juvea Massimiliano Allegri kaže: Moramo odigrati dobro i izvući rezultat, inače ćemo ispasti. Moramo biti pozitivni. Oni vole držati loptu u pokretu, moramo im to poremetiti. Ovakve utakmica na najvišoj razini na kraju se svedu na iskorištavanje šansi. Ne znam kako će odigrati Spursi, ali mi u svakom slučaju moramo biti tehnički puno bolji nego u prvoj utakmici. Prijenos uzvratnog dvoboja osmine finala Lige prvaka Tottenham - Juventus od 20.35 pratite na Drugom programu i na našem portalu. Emisija uoči utakmice počinje u 20.05.