21:23 / 11.12.2018.

Autor: I.L.K./Hina

LP: Galatasaray unatoč porazu ide u Europsku ligu

Ilustracija (/XINHUA/PIXSELL)

Nastavak natjecanja u Europskoj ligi izborio Galatasaray, iako je na domaćem terenu izgubio od Porta.
U skupini D uoči posljednjeg kola znalo se je da je Porto osigurao prvo, a Schalke drugo mjesto, a time i plasman u nokaut fazu Lige prvaka, dok je nastavak natjecanja u Europskoj ligi izborio Galatasaray, iako je na domaćem terenu izgubio od Porta sa 2-3.

Porto je vodio 2-0 i 3-1 golovima Felipea (17), Mousse Marege (42-pen) i Sérgia Oliveire (57), ali Galatasaray je mogao doći do izjednačenja. Eren Derdiyok u 65. minuti smanjuje na 2-3, a već u sljedećem napadu domaćini su izborili penal. Alžirac Sofiane Feghouli, koji je u prvom poluvremenu zabio s bijele točke (45+1), u 67. minuti nije realizirao penal, pogodio je gredu.

Vratar Porta Iker Casillas večeras je upisao 100. pobjedu u Ligi prvaka.
Moskovskom Lokomotivu, za koji Vedran Ćorluka nije igrao zbog žutih kartona, trebala je pobjeda u gostima kod Schalkea. No, slavio je njemački klub sa 1-0 golom Alessandra Schoepfa (90+1).