Autor: I.L.K./HRT

Lopetegui: Atletico je iskoristio naše pogreške

-

-

Istaknuo je kako se njegova momčad sada mora uzdignuti i dobro ući u španjolsko prvenstvo, koje počinje ovog vikenda.
Riskirali smo, a nismo trebali, rekao je trener Real Madrida Julen Lopetegui nakon što je njegova momčad izgubila od Atletico Madrida u europskom Superkupu.

Poraz 2:4 od gradskog rivala prema Lopeteguiju neće promijeniti zacrtane planove. Istaknuo je kako se njegova momčad sada mora uzdignuti i dobro ući u španjolsko prvenstvo, koje počinje ovog vikenda.

U finalima, oni koji rade više pogrešaka, gube. Igrači Atletica su pravi znalci koji znaju iskoristiti te pogreške. Kad smo bili na vrhuncu, postigli su gol za 2:2, rekao je Lopetegui i dodao: Često se ne radi o fizičkoj pripremi, već više o tome što smo radili s loptom. Učit ćemo iz pogrešaka kako bismo napredovali. Dižemo se i idemo dalje.

Već u 1. minuti susreta Atletico je poveo golom Diega Coste, no Real je uspio preokrenuti rezultat. Najprije je Karim Benzema u 27. minuti izjednačio na 1:1 da bi Sergio Ramos iz kaznenog udarca u 62. minuti doveo "kraljevski" klub u vodstvo. Ipak, Diego Costa je svojim drugim pogotkom u 79. minuti odveo utakmicu u produžetak.

U dodatnih 30 minuta pobjedu Atleticu osigurali su Saul Niguez u 98. i Koke u 104. minuti.

Imao sam dojam tijekom prvog produžetka da kontroliramo utakmicu. Kad su postigli treći gol, previše smo riskirali i izgubili smo svoj stil igre. Treći gol nas je potpuno emotivno slomio i zato smo izgubili. Očajnički smo pokušavali  izjednačiti, ali nismo i oni su dali četvrti, objasnio je Lopetegui.