23:21 / 16.12.2020.

Autor: K.L./Hina

Liverpool u sjajnom derbiju svladao Tottenham

Bila je to odlična utakmica u kojoj su "Redsi" dominirali, ali isto tako sva tri boda su mogla otići i gostima.
U derbiju 13. kola, ali i dosadašnjeg dijela engleskog prvenstva, Liverpool je na Anfieldu pobijedio Tottenham sa 2-1, a pobjednički pogodak postigao je Roberto Firmino u 90. minuti. ➡️ Novi kiks Arsenala, uvjerljivi Leeds United

Tottenham se ove sezone prometnuo u jednog od kandidata za naslov prvaka, no aktualni prvak je pobjedom u derbiju pokazao kako ne misli samo tako napustiti tron.

Domaćin je zasluženo poveo u 26. minuti golom Mohameda Salaha. Egipatski napadač je pucao, lopta je pogodila Alderweirelda i u velikom luku svladala Llorisa za Salahov 11. gol ove sezone.
Liverpool je nastavio pritiskati i kada se već činilo kako će zabiti za 2-0, u 33. minuti je sijevnula kontra koju je u 1-1 pretvorio Son Heung-Mina za svoj, također jedanaesti pogodak sezone.

U 63. minuti Spursima je prošla još jedna kontra, no Bergwijn je pogodio vratnicu, a deset minuta kasnije gredu je na drugoj strani pogodio Sadio Mane.

Kada se već činilo kako neće biti pobjednika, Liverpool je došao do pobjede. Robertson je ubacio iz kornera, a Firmino glavom zabio za 2-1.

Ovom pobjedom aktualni engleski prvak se odvojio na vrhu i sada ima tri boda više od Spursa.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 28 bodova, Tottenham ima 25, a Southampton i Leicester City po 24 boda.

Arsenal - Southampton 1-1 (Aubameyang 52 / Walcott 18)
Leeds United - Newcastle United 5-2 (Bamford 35, Rodrigo 61, Dallas 77, Alioski 85, Harrison 88 / Hendrick 26, Clark 65)
Leicester City - Everton 0-2 (Richarlison 21, Holgate 72)
Fulham - Brighton & Hove Albion 0-0
West Ham - Crystal Palace 1-1 (Haller 56 / Benteke 35)
Liverpool - Tottenham 2-1 (Salah 26, Firmino 90 / Son 26)